30. 03. 2022

Drama v Opavě rozhodl Šiřina

Opavští basketbalisté zvládli těžkou bitvu. Na domácí palubovce po velkém boji porazili Pardubice 88:86, když vítězný koš trefil v závěrečných vteřinách Jakub Šiřina.

Opava začala ve velkém styl. Utkání otevřel dvěma šestkami Zbránek, po něm přidal trojku Šiřina. Východočeši se nemohli dlouho prosadit. Na koš čekali skoro čtyři minuty. Mezitím si Slezané dokázali vytvořit až jedenáctibodový náskok. První body Beksy zapsal z perimetru Šafarčík. Po šesti minutách hry se blokem blýskl Markusson. Po krásné akci Vyorala snižoval na 17:9 Shundel a když si došel pro koš s faulem Henry, bylo 17:12. O pár chvilek později dal trojku Shundel a náskok Opavských byl vymazán. Domácí odpověď přišla v podobě trojky Jurečky. První čtvrtina skončila výhrou Opavy 22:19.

Druhou desetiminutovku odstartoval trojkou Šiřina. Zápas se nesl vy vyrovnaném duchu. Důrazný Slavík se prosadil zpod koše – 29:24. Pardubice se trefily z dálky zásluhou Henryho a bylo to o bod. A když dal Henry další trojku, svítil na ukazateli skóre stav 31:31. Opavští šli ale znovu do malého trháku. Markusson proměnil dva trestné hody a bylo to o pět  - 41:36. Pardubice podržel trojkou Vyoral. Minutu před poločasem přišla opavská ztráta a Šafarčík poslal poprvé hosty do vedení – 46:47 a když se trefil Henry bylo to 46:49. Poslední slovo měl Markusson – 48:49.

O první body ve druhém dějství se postaral Klečka – 50:49. Jenomže stačila chvilka a Beksa vedla o čtyři body. Po trojce Shundela to bylo o pět 54:59. A když se trefil Vyoral, bylo to už o šest. Následoval koš s faulem v podání Gniadka. Po třech desetiminutovkách to bylo 65:68.

Opavě se hned v úvodu čtvrté čtvrtky díky Markussonovi podařilo vyrovnat na 68:68.  Po trojce Gniadka Slezané vedli. Vyrovnaný basket pokračoval. Za stavu 77:77 dal trojku Burda. Markusson na druhé straně srovnává. Slavík zpod koše vrátil druhému týmu soutěže vedení – 83:82. Další akci zakončil Klečka – 85:82. Jenomže Pardubice srovnaly trojkou Šafarčíka. V samotném závěru si došel pro koš s faulem Šiřina  a Opava slavila důležitou výhru.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - BK Pardubice 88:86 (22:19, 48:49, 65:68)

Body: Šiřina 22, Markusson 17, Zbránek 10, Gniadek 10, Slavík 9, Klečka 7, Jurečka 5, Kouřil 4, Kvapil 4 - Vyoral 20, Shundel 15, Šafarčík 15, Henry 14, Švrdlík 10, Walon 9, Burda 3.

Rozhodčí: Hruša, Kurz,Vondráček. TH: 16/19:6/13. Trojky: 4:12. Doskoky: 40:35. Fauly: 20:21. Diváci: 744.