26. 11. 2022

Drama v Opavě, Slezané zlomili Ústí v závěru

Pořádné drama bylo k vidění v sobotu v Opavě. Domácí celek si ve druhé čtvrtině vypracoval až šestnáctibodové vedení. Ovšem Sluneta zbraně nesložila a výsledek se ji podařilo otočit. Favorit v poslední desetiminutovce zabral a zápas dotáhl do vítězného konce. Severočechy porazil 102:94.

Opava se rychle dostala do pětibodového vedení, kdy na koš Slavíka navázal trojkou Mokráň. Sluneta snížila Hicksem, jenž zaznamenal koš s faulem. Vzápětí se trefili Mokráň s Peckou. Za stavu 9:5 přiblížil Severočechy na jeden bod trojkou Švejcar. V 5. minutě se blýskl povedeným nájezdem Šiřina – 16:11. O pár chvilek později dal trojku Jurečka. Na koš Pecky odpověděl stejnou mincí Kvapil. Hicks snížil, ovšem pak dal koš s faulem Kvapil – 26:19.

Na začátku druhé čtvrtiny dal trojku Kvapil a domácí vedli o deset. A trojku dal i Farský – 32:21. Opava střílela pouze z dálky, další střelu z perimetru proměnil Jurečka. Po šestkách Farského to bylo 36:25. Slezané šli po Bassettově trojce do vedení 44:31. Americký pivot byl při chuti, když si připsal další úspěšný dálkový pokus. Opavě to dál lepilo z dálky, což ukázal Jurečka. V poločase vedli domácí 63:54.

Na začátku třetí čtvrtiny se podařilo hostům opavský náskok umazat. Pecka snižoval na 66:63. A byl to Pecka, který trojkou srovnával na 66:66. Domácím vedení vzápětí vrátil Slavík. Jenomže za dalších pár okamžiků proměnil Dalley jednu šestku a Pandy vedly. Po nájezdu Hickse svítil na ukazateli skóre stav 70:73. A to nebylo – vše Dalley se trefil z dálky – 70:76. Favorit třetí desetiminutovku prohrál 7:22.

Čtvrtou desetiminutovku odstartovaly čtyři body Mokráně a v hale bylo hned veseleji. Bohužel stejně úspěšný byl na druhé straně Pecka. Opavu podržel trojkou Slavík – 77:81. Krásnou akci Šiřiny zakončil smečí Mokráň. Necelé čtyři minuty před koncem to bylo 84:88. Bassett z pod koše stáhl vedení soupeře na dva body. Americký pivot dokonce vyrovnal a Mokráň šestkami poslal Opavské do vedení. Dvě minuty před koncem šla Opava díky Bassettově trojce do vedení 93:88 a když dal trojku Jurečka, hala málem spadla. Opavští po dvou porážkách v řadě vyhráli.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 102:94 (26:19, 63:54, 70:76)

Body: Mokráň 21, Bassett 19, Šiřina 17, Jurečka 14, Slavík 12, Kvapil 10, Farský 7, Dragoun 2 - Pecka 27, Hicks 19, Svejcar 17, Dailey 12, Martin 9, Johnson 4, Karlovecký 4, Haiblík 2.

Rozhodčí: Baloun, Vošahlík, Jeřáb. TH: 26/31:15/19. Trojky: 12/27:7/19. Doskoky: 29:36. Fauly: 22:29. Diváci: 1030.