27. 02. 2021

Drama v Opavě vyhrálo Brno

Nadstavbová část basketbalové Kooperativa NBL odstartovala. Opavský tým hostil na domácí palubovce Brno.

Nervy drásající bitva se rozhodovala až v prodloužení, ve kterém byl šťastnější celek z jihomoravské metropole.

O první body zápasu se postaral Puršl. Opavští otočili výsledek díky Šiřinovi, který se trefil z dálky. Brzy ho napodobili i Gnidadek se Švandrlíkem a Slezané šli do vedení 16:12. Zdálo se, že Opavští se rozjíždějí. Jenomže Slavík při střelbě za tři fauloval Bálinta a ten všechny tři šestky proměnil. V závěru první desetiminutovky už hosté vedli. Po zakončení Farského dokonce 19:22.

Vstup do druhé desetiminutovky opavskému výběru nevyšel. Po trojce Farského to bylo 25:34 a trenér Czudek si vzal time. Domácí kontrovali košem s faulem v podání Kvapila. Nicméně Opavští se trápili, což dokumentoval Kvapil, kterému byly při útoku písknuty kroky.

V následující pasáži se přece jen podařilo Slezanům nastartovat. Slavík byl úspěšný z čáry trestného hodu a o pár chvilek později snížil trojkou Gniadek na 35:37. Po jedné proměněné šestce Jakuba Šiřina už Opava vedla a když se kapitán Slezanů prosadil zpod koše, byl stav 40:37. Závěr prvního poločasu patřil Czudkově výběru, když se prosadili Kvapil s Bukovjanem. Na začátku druhého poločasu drželi domácí jedenáctibodové vedení. Z toho ale Jihomoravané ukrajovali. Po dvou šestkách Koziny to bylo jen 58:52. Chvíli na to dali trojky Georgiev s Farským a Brno vedlo 58:60. Další trojku přidal Kozina. Opava zareagovala Šiřinou s Bukovjanem, na ty navázal trojkou Jurečka – 68:63.

Čtvrtá čtvrtina přinesla drama. Opava přišla o náskok, bojovala s fauly. V samotném závěru dal trojku s faulem Jurečka a zdálo se, že domácí utkání dotáhnou do vítězného konce. Nestalo se. Farský poslal oba týmy do prodloužení. V něm měli více štěstí a sil hosté. Domů si odvezli vydřené vítězství.