22. 04. 2024

Druhá prohra v play-off. Opava v sérii prohrává

Opavským basketbalistům se po páteční domácí porážce nepodařilo na rivala z Ostravy najít znovu recept. Svěřenci trenéra Petra Czudka dotáhli duel až do dramatické koncovky. V ní se štěstí přiklonilo na domácí stranu a Nová huť vyhrála 77:70.

Do ostravské haly dorazila početná skupinka opavských fanoušků, kteří svému tým vytvořili doslova domácí atmosféru. Na palubovce to v prvním poločase příliš zajímavě nevypadalo. Domácí si sice vytvořili v úvodu rychle náskok, ten se ale hostům podařilo vymazat. Ani jednomu z týmu nešla střelba. Ovšem na začátku čtvrté čtvrtiny šla Ostrava do dvanáctibodového vedení. To se ale podařilo opavskému celku opět vymazat. Bohužel v koncovce se štěstí přiklonilo na stranu Nového huti.

„Ostrava vyhrála i podruhé. Těch důvodů, proč se tak stalo, bylo více,“ povzdechl si Kryštof Vlček. „Nebyl to příliš koukatelný zápas. Padalo málo bodů, Ostravu držely šestky. Soupeř z nich dal jednačtyřicet bodů, což byl klíč k úspěchu,“ konstatoval člen trenérského opavského štábu.

Favoritovi nešla upřít bojovnost. V momentě, kdy tekl o dvanáct bodů, dokázal skóre srovnat. „Podařilo se nám vyrovnat. Rozhodující byla trojka Svobody. Kuriózní na tom bylo, že už neměl kvůli faulům hrát,“ krotil hlavou Kryštof Vlček a dodal: „Musíme se zvednout, najít sebevědomí a sérii otočit.“

NH Ostrava - BK Opava 77:70 (14:11, 26:29, 53:48)

Body: Madden 17, Rhodes 14, Svoboda 12, Williams 10, Heinzl 8, Majerčák 7, Škranc 5, Stevens 4 - Puršl 15, Zbránek 11, Šiřina 8, Farský 7, Pecháček 7, Gniadek 6, Mokráň 6, Slavík 4, Jurečka 3, Švandrlík 3.

Rozhodčí: Baloun, Scholze, Kec. TH: 48/41:22/18. Trojky: 4:6. Doskoky: 39:39. Fauly: 21:32. Diváci: 1200. Stav série. 2:1.