29. 01. 2018

Druhý poločas nám hrubě nevyšel

Totální kolaps převedl náš tým ve druhém poločase na pardubické palubovce. Výsledkem je jasné vítězství domácí Beksy.

Opava nechytla začátek, hrála pomalu, dělala ztráty. To všechno byla voda na mlýn Pardubic. „Klasický náš začátek na soupeřových palubovkách. Nebylo to z naší strany vůbec dobré. Měli jsme spoustu zbytečných ztrát. Pardubice každou naši chybu trestaly,“ začal utkání hodnotit opavský pivot Martin Gniadek.

Změna k lepšímu přišla ve druhém hracím období. Opava se zlepšila. Do hry se dostal Radim Klečka, dával důležité koše a v poločase Slezané dokonce vedli. „Podlehli jsme nátlakové hře Opavy. Hráli jsme měkce,“ zlobil se domácí rozehrávač Jiří Welsch.

Ve druhém poločase začala Opava znovu kazit, upustila od své hry a bylo po ní. „Přestalo nám to padat z dálky. Hloupě jsme ztráceli míče a Pardubice se dostaly na koně. Bohužel, domů se vrací s prázdnou,“ klopil  oči Martin Gniadek.

Pardubice – BK Opava 96:70 (29:19, 43:44, 71:57)

Body: Spearman  16, Pandula 15, Kent, Potoček po 13, Švrdlík  11, Martin  9, Welsch  8, Kohout, Nečas po 4, Půlpán  3 - Klečka 14, Zbránek 13, Bujnoch, Kvapil po 10, Gniadek  9, Dragoun  7, Šiřina  5, Bukovjan  2. Rozhodčí: Vyklický, Kučera, Hošek. TH: 18/13:15/9. Trojky: 9:11. Doskoky: 52:33. Fauly: 19:21. Diváci: 1058.