12. 04. 2017

Druhý zápas nám nevyšel

Ve druhém utkání jsme na Folimance neuspěli. Sovy nám dali pořádnou lekci a série je srovnána na 1:1.

První poločas Opavě tentokrát nevyšel. Hlavně pak vstup do druhé čtvrtiny, ve kterém nabrala bodové manko. Vyskoškoláci těžili z dobrého doskoku, navíc do pohody se dostal v prvním zápase neviditelný Jaromír Bohačík. V prvním poločas si zapsal patnáct bodů a čtyři doskoky. Ve druhé desetiminutovce zaznamenali Opavští pouhých osm bodů. Slezanům nešla střelba z dálky, v prvním poločase proměnili jen jednu ze šesti.

Na začátku druhého dějství sice hosté stáhli tři body, ale to bylo vše. USK zápas kontroloval a výhru si vzít nenechal.

„Do naší hry se vneslo uspokojení. Nedařilo se nám vůbec v ničem. Bavili jsme se o tom, že USK se neporazí sám a jasně se to ukázalo,“ zlobil se trenér Petr Czudek. „Nechali jsme rozehrát Jardu Bohačíka, který dal za patnáct minut, patnáct bodů. Soupeře jsme posadili na koně. Je to pro nás velký vykřičník. Takhle se play off nehraje,“ zakončil kouč BK Opava.

USK Praha – BK Opava 74:49 (22:17, 40:25, 56:34)

Body: Bohačík 21, Primorac 11, Michal Mareš, Štěrba po 10, Feštr  8, Grunt, Šafarčík  po 4, Madsen 3, Křivánek 2, Petružela 1 - Šiřina  20, Kouřil  6, Blažek,  Cvek,  Klečka po 5, Kvapil  4, Gniadek  3, Zbránek  1. Rozhodčí: Vyklický, Hruša, Nejezchleb. Fauly: 21:17. TH: 17/13:19/11. Dvojky: 28/20:39/16. Trojky: 22/7:14/2. Doskoky: 36:22. Diváci: 1191. Stav série: 1:1.