• Novinky
  • Druhý zápas přípravě Opavě vyšel! Vyhrála na Tatranu

02. 09. 2022

Druhý zápas přípravě Opavě vyšel! Vyhrála na Tatranu

První vítězství v přípravě je tady. Opavští basketbalisté bez marodů Zbránka a Kouřila dokázali vyhrát v Ostravě, a to v poměru 96:79. Klíčem k úspěchu byla povedená čtvrtá čtvrtina.

"Máme první vítězství v přípravě. Je ale nutno říci, že po tři čtvrtiny byl k vidění vyrovnaný basketbal," řekl David Zach, asistent trenéra Petra Czudka.

Opavští nebyli kompletní. Zdravotní problémy nepustily do hry Filipa Zbránka a Radovana Kouřila. "I bez těchto dvou marodů jsme měli v rotaci deset hráčů. První poločas ale nebyl z naší strany dobrý. Bylo to syrové. Nefungovaly nám některé věci v obraně a nešel nám také útočný doskok," přiznal David Zach.

Po přestávce vyrovnaný basketbal pokračoval. Opavští ale poté zpřesnili hru a těžili z rychlého přechodu do útoku. Závěr si pak zkušeně pohlídali. "Čtvrtá čtvrtina už byla z naší strany dobrá," chválil asistent Petra Czudka.

V dobrém světle se představily všechny tři posily, kterým se střelecky dařilo.

NH Ostrava – BK Opava 79:96 (25:30, 48:49, 66:71)

Body: Majerčák 14, Radukič 14, Dedek 12, Týml 9, Snopek 8, Miligan 8, Bohačík 7, Svoboda 3, Jakel 2, Prošek 2 – Bassett 19, Mokráň 16, Slavík 14, Farský 14, Šiřina 8, Kvapil 6, Mička 6, Kavan 5, Jurečka 5, Švandrlík 3.