28. 08. 2021

Druhý zápas v Polsku Opavě vyšel

V pátek čekal na opavské basketbalisty druhý zápas memoriálu Adama Wojcíka. Slezanům se do cesty postavil celek Zielene Góry. Opavští po výborném výkonu slavili vítězství 86:77.

Opava se prezentovala dobrou hrou, opět byl vidět švédský pivot Mattias Markusson, který si zapsal dvaadvacet bodů. K tomu si ještě připsal jedenáct doskoků.

„Ve druhém utkání jsme se daleko lépe vyrovnávali s agresivitou soupeře, i když v prvním poločase tam bylo pár hloupých ztrát a soupeři jsme darovali pár jednoduchých košů. Ve druhé půlce to bylo podstatně lepší. Kluky musím pochválit,“ řekl opavský trenér Petr Czudek.

„V poslední čtvrtině jsme točili deset hráčů, soupeř osm. Měli jsme více sil a utkání dotáhli do vítězného konce. Je to pro nás cenný skalp a dobrý odrazový můstek do další práce,“ pochvaloval si kouč BK Opava.

Enea Zastal BC Zielona Góra - BK Opava 77:86 (22:22, 40:43, 59:60)

Body: Apić 30, Nenadić 17, Zyskowski 10, Joseph 8, Muzurczak, Frazier po 5, Brembly 2 - Markusson 22, Jurečka 13, Švandrlík 11, Slavík 8, Gniadek 7, Klečka 6, Kvapil 5, Dragoun 3, Páleník 2.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.