• BK Opava
  • Novinky
  • Důležité čtyři podpisy v Opavě! Klíčoví hráči pokračují

  17. 04. 2024

Důležité čtyři podpisy v Opavě! Klíčoví hráči pokračují

Na opavské basketbalisty čeká vrchol sezony. Ve čtvrtek jim odstartuje čtvrtfinálová série s Ostravou. Nicméně vedení klubu se už dívá směrem k dalšímu soutěžnímu ročníku. Hned se čtyřmi klíčovými hráči došlo k prodloužení kontraktů, což je pozitivní sdělení.

Na další tři roky se Opavě upsali Radovan Kouřil s Janem Švandrlíkem. „V Opavě jsem spokojený. Jsem rád, že mohu v klubu pokračovat. Loni jsme měli fantastickou sezonu. Věřím, že letos se nám podaří něco podobného,“ nechal se slyšet devětadvacetiletý rozehrávač Radovan Kouřil. „Mám to tady prostě rád,“ dodal jedním dechem.

Třicetiletý křídelník Jan Švandrlík se sice narodil v Plzni, dokonce fandí i fotbalistům tamní Viktorie, nicméně svůj druhý domov našel ve Slezsku. V Opavě působí šestou sezonu, odehrál za ní 248 zápasů a další má v plánu přidat. Stejně jako Radovan se domluvil na novém tříletém kontraktu. „V Opavě jsme se basketbalově našel. Skvěle nám funguje kabina, máme vynikající fanoušky. K tomu si člověk zahraje i v pohárové Evropě. Těší mě, že mohu dál v Opavě pokračovat a bojovat o medaile,“ poznamenal Jan Švandrlík.

V Opavě budou pokračovat i Filip Zbránek s Luďkem Jurečkou. Oba zkušení borci prodloužili s klubem smlouvu o jeden rok. „Jsem moc rád, že mohu v Opavě pokračovat. Dělám vše proto, abych si zahrál s vlastním synem,“ pousmál se Luděk Jurečka. „V Opavě funguje skvěle kabina, nadšený jsem z fanoušků. Věřím, že stále bude platným hráčem a budu předávat mladým své zkušenosti,“ podotkl čtyřicetiletý veterán a král trojkové střelby na utkání hvězd.

„Klub mi nabídl smlouvu na dva roky, já chtěl ale jen na rok. Chtěl jsem to pro sebe, bude mi čtyřiatřicet a je třeba si pomalu hledat zadní vrátka. Potřebuji mít nad sebou bič, ať se začnu poohlížet po civilním zaměstnání. Tím ale nechci říci, že bych za rok končil. V Opavě jsem maximálně spokojený. Klub funguje skvěle. Máme vynikající partu a do toho úžasní fanoušci,“ poznamenal Filip Zbránek.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.