• BK Opava
  • Novinky
  • Důležitý krok! Opava zabrala a vrací sérii zpátky do Ostravy

  26. 04. 2024

Důležitý krok! Opava zabrala a vrací sérii zpátky do Ostravy

Konec sezony odvrácen. Opavští basketbalisté doma v derby před pověstným žlutým peklem porazili Ostravu rozdílem patnácti bodů a ve čtvrtfinále snížili na 2:3. Série se nyní vrací na ostravskou palubovku, kde je v neděli na programu šestý duel.

Po nervózním úvodu se domácí tým dostal do šestibodového vedení poté, co Zbránek chytrou přihrávkou našel Gniadka, a ten uspěl zpod koše – 17:11. Ostravští ovšem ještě před první sirénou dokázali opavský náskok umazat a díky Škrancově pokusu za tři body srovnali na 18:18. „Před zápasem jsem klukům říkal, že máme kabát ušitý z ostudy a šlo o to, zda si ho oblečeme, nebo ho necháme ležet na zemi,” řekl opavský trenér Petr Czudek.

„Na Ostravě byla patrná tíha posledního kroku a na nás šla vidět nervozita a svázanost z dosavadního průběhu čtvrtfinále,” pokračoval. Opava to zkoušela za tři body, volné trojky neproměnili Mokráň s Pecháčkem, vzápětí ale uspěl Šiřina, jenž do utkání nastoupil se sebezapřením. Klíč k úspěchu? Třetí čtvrtina. Opavští borci trpělivě navyšovali svůj náskok a do patnáctibodového trháku je poslala trojka Jurečky a následné šestky Mokráně 59:44.

Žlutomodrým narostlo sebevědomí, v závěrečné čtvrtině se parádními trojkami blýskli Kouřil, Gniadek i Šiřina a bylo hotovo. Opavští zvítězili rozdílem patnácti bodů a snížili stav série na 2:3. „Jsem rád za Šimona Puršla, který bojoval a přerval to. Výborný výkon podal Radovan Kouřil, zaznamenal double double. Kuba Šiřina nastoupil ze sebezapřením. Všichni dřeli, i když to nebylo lehké. Charakter týmu se pozná ve chvílích, kdy se nedaří. Klukům musím poděkovat, ale jdeme dál. Věřím, že se nám bude lépe regenerovat po vítězném utkání. Rádi bychom sem v úterý vrátili sérii, ale teď je před námi neděle,” zavelel Czudek.

 

BK Opava – NH Ostrava 80:65 (18:18, 36:31, 59:44)

Body: Puršl 18, Šiřina 12, Kouřil 10, Farský 9, Gniadek 8, Mokráň 8, Jurečka 7, Slavík 4, Švandrlík 4 – Majerčák 10, Stevens 10, Rhodes 9, Škranc 8, Heinzl 7, Williams 7, Svoboda 4, Janů 3, Snopek 3, Jakel 2, Madden 2.

Rozhodčí: Matějek, Kučírek, Blahout. TH: 28/16:23/17. Trojky: 10:6. Doskoky: 45:31. Fauly: 25:25. Diváci: 2 275. Stav série: 2:3.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.