08. 06. 2017

Dušan Štěnička: "Čtvrté místo je úspěch"

O krátký rozhovor o sezóně skončené i o té budoucí jsem požádal Dušana Štěničku.

O krátký rozhovor o sezóně skončené i o té budoucí jsem požádal Dušana Štěničku. Přestože, jak vyplyne z dalšího textu, je náš manažer a tiskový mluvčí i po skončení Kooperativa NBL velice zaneprázdněným mužem, chvilku si našel.

Dušane, neprve prosím zhodnoť účinkování Opavy v KNBL 2016/17.
S konečným čtvrtým místem jsme velice spokojeni a považujeme ho za úspěch

Kdo byl z tvého pohledu lídrem a komu se naopak sezóna povedla méně.
Lídrem byl jako již několik sezón Jakub Šiřina a v play-off se k němu přidal Viktor Cvek. Slabší sezónu měl Jakub Blažek. Očekávaný progres nenaplnili Rosťa Dragoun a Mirek Kvapil.

Co byl pro tebe osobně největší zážitek letošního ročníku?
Určitě vítězství v prvním kole play-off na USK a domácí výhra nad Nymburkem v semifinále.

Bude Opava případně iniciovat změnu hracího systému?
Nejsme spokojeni s dosavadním systémem, ale není co iniciovat. V příštím roce jsou dvě jedenáctidenní reprezentační pauzy a tak čtyřkolový systém by se termínově nedal zvládnout.

S kariérou končí Viktor Cvek, v Opavě nebude hrát ani Kuba Blažek. Budou ještě nějaké odchody? A jak bude probíhat doplňování kádru?
Ostatní hráči zůstávají. Jednáme o příchodu několika hráčů, ale zatím není dohoda na stole, takže je předčasné něco zveřejňovat.

Jaký je plán přípravy na příští sezónu?
Do konce června trénujeme, v červenci mají kluci volno. Další příprava začíná 1. srpna. Co se týče přípravných utkání, máme zatím dohodnutý turnaj v Levicích 15.9. – 17.9. Na dalších přípravných zápasech se domlouváme.

A jedna osobní otázka na závěr. Jak si odpočineš od basketu?
22.5. jsme hráli poslední ligové utkání v Pardubicích a 23.5. začala příprava U20 mužů v Opavě. Mimo pár víkendů jsme střídavě v Opavě a Nymburce. Na konci června nás čekají turnaje v Itálii a ve Španělsku. Vše vyvrcholí ME U20 na Krétě, kam odlétáme 13.7. a vracíme se 24.7. Takže až první dva týdny v srpnu budu dovolenkovat bez basketu.

Díky moc za rozhovor. Přeji úspěšnou reprezentaci s U20 na Krétě a sezóna 2017/18 ať je pro opavský basketbal ještě úspěšnější, než byla ta právě skončená!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.