• BK Opava
  • Novinky
  • Dušan Štěnička: "Věřím, že loňské pozice obhájíme"

  09. 08. 2016

Dušan Štěnička: "Věřím, že loňské pozice obhájíme"

Příprava na nový ročník KNBL je v plném proudu. S Dušanem Štěničkou jsme probrali pár detailů nejen ze zákulisí opavského basketu.

Příprava na nový ročník KNBL je v plném proudu. S Dušanem Štěničkou jsme probrali pár detailů nejen ze zákulisí opavského basketu.

Dušane, ročník 2015/16 KNBL je už minulostí. Přesto bych tě na začátek poprosil o jeho stručné zhodnocení.
Já myslím, že můžeme být spokojeni. S kádrem, jaký jsme měli, jsme dosáhli na výborné umístění. Měli jsme nejnižší rozpočet, přesto jsme hráli o špici. Sedla nám parta, kluci si navzájem vyhověli. Občas jsme zahráli nad očekávání, samozřejmě někdy jsme také neuspěli. Celkové páté místo považuji za úspěch a dobrý vklad do nadcházející sezóny, která bude ještě náročnější než ta minulá. Ostatní celky totiž hodně posilovaly, nám odešel Radim Kramný a přišel jen Radek Kouřil, který by měl být posilou.

Myslíš si, že minimální pohyb v kádru bude pro náš tým výhoda?
Částečně ano, protože kluci nemají mezi sebou žádný problém, což nebývá v jiných týmech úplně samozřejmé. U nás je výborná parta, kluci jsou schopni zastoupit jeden druhého. Na druhou stranu, když se podívám na celky jako je USK, Kolín nebo třeba Ústí, tak tam posílili opravdu výrazně. My budeme sázet na sehranost a věřím, že pozice z uplynulé sezóny uhájíme.

A o doplnění kádru na pozici pivota se neuvažuje?
Samozřejmě bychom to rádi realizovali, ale pivoti jsou tak drazí, že si to nemůžeme dovolit. Nahradit Radima Kramného pivotem stejné kvality za stejné peníze, to je nereálné. Pivot Radimových kvalit by stál dvakrát i třikrát tolik.

V médiích proběhlo, že Radim Klečka odchází z Opavy. Jak to je?
To je naprostý blaf. Radim má u nás smlouvu do roku 2018, i když teď jsme mu neplatili, protože jako každý hráč má ve smlouvě, že při zdravotní absenci delší než dva měsíce musí peníze řešit přes zdravotní pojišťovnu. Tu informaci na iDnes jsme si přečetli ve Finsku, byli jsme z toho celkem zděšení, tak jsme mu hned volali a on o ničem takovém nevěděl. Jinak smlouvy končily Jurečkovi, Kvapilovi, Vlčkovi a Bujnochovi. S Luďkem Jurečkou jsme prodloužili o rok, s Mirkem Kvapilem a Kryštofem Vlčkem o dva roky. U Vaška Bujnocha čekáme, jak zvládne přípravu.

S tím vším souvisí rozpočet na novou sezónu.
Rozpočet máme stejný jako v lońské sezóně. Něco navíc jsme dostali z krajských peněz, což bude rezerva, do které bychom sáhli v případě, že by se nedařilo. Problém je, že město jako hlavní sponzor nechce slyšet o zahraničním hráči a Češi nejsou, takže to je trochu začarovaný kruh.

Přibliž prosím ve stručnosti plán přípravy.
Začali jsme brzy, už jedeme třetí týden. Do poloviny srpna to bude hrubá příprava, taková ta klasická "mučírna" pro hráče. Zatím to zvládají velice dobře. Herní blok začneme 23. srpna domácím zápasem s Prostějovem, budeme hrát ještě s Ostravou, Levicemi a Svitavami, vždy doma i venku. Všechno zakončime 16.-18. září turnajem v Levicích.

Pak už začne liga. Jaké jsou cíle pro nový ročník?
Jelikož liga se hraje ve staronovém formátu, tedy dvoukolově a pak s rozdělením na A1 a A2, tak cíl je jasný: postoupit do A1. Pak už se může stát cokoliv.

Ty jsi letos opět působil u rerezentace U20, hned po návratu začala opavská příprava. Budeš mít vůbec nějakou dovolenou?
Letos dovolenou mít nebudu. Já měl za květen až červenec tolik cestování, že jsem rád, že mohu trávit čas doma se svojí fenkou. Takže společnou dovolenou s manželkou budeme mít až v lednu.

Díky moc za rozhovor!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.