21. 07. 2016

Dvacítka zvládla osmifinále!

Drama se šťastným koncem, to byl osmifinálový zápas na ME U20 mezi Českou republikou a Slovinskem.

Drama se šťastným koncem, to byl osmifinálový zápas na ME U20 mezi Českou republikou a Slovinskem. Naši mladí reprezentanti nezačali utkání dobře, brzy prohrávali 3:12. Pak ale zabrali a do druhé čtvrtiny šli s náskokem 8 bodů. Další průběh zápasu byl vyrovnaný, ale přesto ještě dvě minuty před koncem vedli Češi o 6 bodů. Pak se opět zadrhla naše střelba, Slovinci vyrovnali dalekonosnou trojkou 21 vteřin před koncem základní hrací doby a protože naše dva závěrečné pokusy košem neskončily, šlo se do prodloužení.

V něm se skóre přelévalo na obě strany, na vedení soupeře o 4 body odpověděli Kroutil košem s faulem a Svoboda. V dramatické koncovce po trojce Rouba měli Slovinci možnost srovnat skóre, ale Cancar proměnil jen jednu šestku. Pak následovaly ztráty na obou stranách a definitivní razítko na postup dal našim barvám vteřinu před koncem Puršl proměněnou první šestkou. Jeho druhý pokus sice Slovinci doskočili, ale na protiútok již neměli čas a na české straně vypukly oslavy druhého postupu do čtvrtfinále ve dvou letech.

Tradičně největší oporou byl opět Matěj Svoboda, který zaznamenal double-double za 26 bodů a 10 doskoků (val. 25). Opavský Rostislav Dragoun strávil na palubovce necelých 27 minut a přispěl k postupu 7 body, 7 doskoky a 2 asistencemi. V boji o postup do semifinále se naši utkají v pátek 22.7. od 15:15 hod. s celkem Litvy. Další čtvrtfinálové dvojice tvoří Turecko s Itálií, Německo s Ukrajinou a Španělsko s Lotyšskem.

Česká republika - Slovinsko 79:77 p.p. (23:15 34:33 50 45 66:66)
Nejvíce bodů: Svoboda 26, Roub 19, Kroutil a Půlpán 9, Dragoun 7 - Grubelić 18, Kosi 12, Cancar a Martinič 11
Trojky: 10 - 11
TH: 21/13 - 19/12
Doskoky: 49 - 39
Chyby: 19 - 20