07. 12. 2019

Dvanáctá výhra je doma

Už i s Radimem Klečkou v sestavě jsme do vítězného konce dotáhli už dvanáctý zápas sezony.

Už i s Radimem Klečkou v sestavě jsme do vítězného konce dotáhli už dvanáctý zápas sezony. Výhra 99:71 nad Kolínem se ale nerodila rozhodně lehce.

Kolín přijel do Opavy bez Adama Číže, ale rozhodně nepropadl. Opavu pořádně trápil. „Nebylo to z naší strany ono, výsledek je pro hosty krutý,“ uznal opavský rozehrávač Radim Klečka, který se do hry vrátil po dvanácti zápasové pauze. Středočeši dokonce v první čtvrtině vedli o sedm bodů. „Nedařilo se nám podle představ. Nebylo to ono, měli jsme ve hře řadu hluchých míst, což je špatně,“ podotkl Klečka.

I ve druhém poločase byli hosté nepříjemným protivníkem, zlom přišel až ve čtvrté čtvrtině, kterou domácí ovládli. Radim Klečka strávil na palubovce necelých šestnáct minut. „Nečekal jsem, že takovou minutáž dostanu. Sice jsem dal hned na začátku trojku, ale pak to bylo trápení. Chybí mi zápasová praxe,“ přiznal.

Ostravský rodák měl původně naskočit do zápasu proti Vídni. „Nebylo mi přáno, přitom Vídeň byla na rozehrání ideálním soupeřem,“ zakončil Klečka.

Fotografie z utkání

Ohlasy trenérů po utkání

BK Opava – BC Geosan Kolín 99:71 (26:22, 48:37, 64:59)

Body: Šiřina 27, Bujnoch 18, Gniadek 13, Dragoun, Jurečka 9, Zbránek 8, Štěpánek 6, Bratčenkov, Klečka a Slavík 3 - Richardson 15, Igrutinovic 12, Brožek, Krefft a Machač 11, Granić 8, Kolář 3. Rozhodčí: Kučírek, Kapaňa, Kubiš. TH: 16/15:22/15. Trojky: 14:10. Doskoky: 36:35. Fauly: 21:21. Diváci: 1005.