18. 02. 2018

Dvanáctý pohár pro Nymburk

Překvapení se nekonalo, Nymburk znovu ovládl Český pohár a připsal si dvanácté prvenství.

Pohárové vyvrcholení se tentokrát konalo ve Svitavách. Nejprve si Pardubice poradily s Děčínem, když o své výhře 75:62 rozhodly hlavně v poslední čtvrtině. To Nymburk si problémy nedělal a deklasoval ve druhém semifinále domácí Svitavy 111:59.

Souboj o 3. místo byl vyrovnaný jen v první čtvrtině, pak už ovládly palubovku domácí Svitavy a po výhře 81:65 mohly slavit bronzovou příčku. Ve finále mohly Pardubice pomýšlet na výhru jen na chvilku ve druhé čtvrtině, kdy získaly tříbodové vedení, ale Nymburk jejich naděje uťal a v koncovce zápasu zdůraznil svoji převahu - 86:65.

Opava, jak známo, po jasných výhrách nad Karvinou a Olomouckem vypadla ve čtvrtfinále právě s Nymburkem a po loňském druhém místě tentokrát skončila na 5. pohárové příčce. I to svědčí o vysoké výkonnosti našich basketbalistů.