• BK Opava
  • Novinky
  • Extraligoví kadeti mají první výhru. Oba zápasy hodnotím kladně, řekl David Zach

22. 09. 2023

První dvě utkání v sezoně mají za sebou basketbaloví kadeti Opavy v extralize. Nutno říci, že se jim nevedlo špatně.

Nejdříve vyhráli na palubovce Frýdku-Místku 127:73. Ve svém druhém vystoupení prohráli na půdě ostravských Snakes 71:65.

Trenér David Zach své ovečky chválil. Ve Frýdku Opavští s přehledem vyhráli. „Frýdek jsme přehráli ve všech aspektech hry a zaslouženě vyhráli,“ okomentoval úvodní duel David Zach.

V Ostravě byl k vidění úplně jiný basketbal. Opava proti favoritovi začala skvěle. V prvním poločase si vytvořila desetibodový náskok. „V úvodu druhého poločasu jsme dali prostor soupeři se bodově dotáhnout a ve vypjaté koncovce jsme nakonec smolně podlehli 65:71,“ vracel se k druhému utkání trenér opavských kadetů.

„Přes nedělní porážku musím naše vystoupení hodnotit kladně, tým již z průběhu přípravy ukazuje stále zlepšující se tendenci a postupně získává sebevědomí být konkurence schopný i proti silnějším soupeřům,“ podotkl David Zach.

Basketpoint Frýdek-Místek – BK Opava 73:127 (17:35, 42:62, 52:95)

Body: Nádherný 19, Čihánek 16, Sztolarik 12, Dratva 11, Čejka 9, Hypl 4, Gabzdyl 2 – Harazin 31, Včelka 15, Bindr 14, Salva 12, Warisch 10, Kašpárek 10, Krzywoň 9, Mareš 8, Barčak 8, V. Gronský 5, Vícha 3, Perkins 2.

Snakes Ostrava – BK Opava 71:65 (12:21, 29:39, 52:53)

Body: Smažák 35, Skupeň 9, Stefanov 9, Duspara 7, Vítek 5, Nevrla 2, Skopal 2, Bartoň 2 – Harazin 17, Warisch 12, Včelka 10, Barčák 7, Durcozk 5, Bindr 4, Kašpárek 4, V. Gronský 3, Vícha 2, Salva 1.