• BK Opava
  • Novinky
  • Fanoušci nám dali energii. Dnes chceme druhou výhru, řekl Petr Czudek

  19. 04. 2024

Fanoušci nám dali energii. Dnes chceme druhou výhru, řekl Petr Czudek

První těžký krok opavští basketbalisté zvládli. Před skoro téměř dvoutisícovou návštěvou porazili ostravskou Novou huť 87:79. Klíčem k opavského úspěchu byla druhá čtvrtina, ve které si úřadující mistr vytvořil dvouciferný náskok. Petr Czudek byl za vítězství rád a věří, že v pátek bude jeho tým znovu úspěšný.

„První zápas nám ukázal, že nás nečeká lehká cesta. Narazil na sebe devátý a druhý tým. Na palubovce to ale znát nebylo,“ konstatoval opavský trenér Petr Czudek. „Ostrava má skvělý tým. Hrála dobře. Oba soupeři dali do utkání spoustu energie,“ pokračoval kouč vítězného týmu.

V první desetiminutovce dokonce Nová huť vedla. Úřadující mistr působil místy nervózním dojmem. Druhou čtvrtinu ale favorit ovládl. „Odrazili jsme se. Šli jsme do náskoku a uklidnili se. Ostrava se ale nepoložila. Dokázala naše vedení stáhnou. Nakonec jsme ale dramatickou koncovku nepřipustili, za to jsem rád,“ vydechl si Petr Czudek. „Těší mě, že i když jsme se ze začátku netrefovali podle představ, tak jsme utkání zvládli,“ doplnil.

Dnes čeká na oba protivníky druhý zápas. „Vyhráli jsme, takže se nám bude dobře regenerovat. Bude to opět o bojovnosti. Opava je hodně útočné mužstvo, na to si musíme dát pozor. Řekneme si, co nám fungovalo, co ne a půjdeme na to,“ pokračoval kouč BK Opava.

Na první derby se přišly podívat skoro dvě tisícovky diváků. „Jsem rád, že lidi přišli. Dali nám energii. Moc bychom si přáli, aby v pátek došlo do haly ještě více fanoušků. Byla vidět krásně symbióza divák – hráč,“ zakončil, Petr Czudek

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.