08. 09. 2022

Čeká nás Federální pohár

Již v pátek začne první fáze Federálního poháru. Opava obhajuje loňské prvenství

Již v pátek začne první fáze Federálního poháru. Opava obhajuje loňské prvenství

Letos se zúčastní 16 týmů, které byly rozlosovány do 4 skupin. Opavě přisoudil los skupinu D ve Svitu, kde vedle našich borců a domácího týmu budou startovat také NH Ostrava a Inter Bratislava. 

Opava se nejprve v pátek 9.9.2022 utká s Interem Bratislava, o den později pak s domácím Svitem a skupinové boje zakončí v neděli zápasem s NH Ostrava. Vítěz skupiny postoupí do Final 4, druhý celek do bojů o 5. - 8. místo, třetí do skupiny o 9. - 12. příčku a nejhorší týmy z každé skupiny si to rozdají o umístění na 13. - 16. místě.

Ve skupině A v Kutné Hoře jsou celky Kolína, Děčína, Levic a Spišské Nové Vsi, skupinu B, kterou hostí Lučenec tvoří kromě domácích Královští Sokoli z Hradce Králové, Olomoucko a Handlová. Do "Céčka" v Komárně byly nalosovány týmy Pardubic, Slávie Praha a Prievidze. 

Zápasy v základních skupinách se tedy odehrají od pátku do neděle 9. až 11. září, skupiny o titul a další umístění pak přijdou na řadu 16. a 17. září. Tyto duely bude hostit kvartet celků z kutnohorské základní skupiny, tedy Kolín, Děčín, Levice a Spišská Nová Ves.

Bude to tedy první "ostrá" zkouška našeho týmu v této sezóně. V přípravných zápasech trio našich nových posil (Basset, Farský, Mokráň) ukázalo, že by mělo být pro náš celek přínosem. Uvidíme, jak se všem našim basketbalistům povede ve Federálním poháru.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.