16. 04. 2023

Filip Zbránek: Do Prahy jedeme vyhrát

K prvnímu kroku od předkola k play-off přispěl i Filip Zbránek

Zelo se podílel na porážce Slavie 8 body a 3 získ. fauly a 2 doskoky. Přesto nebyl po zápase příliš spokojen.

Filipe, první zápas předkola  je úspěšně za vámi, jednoduché to ale nebylo.
Je to pravda. Předkolo jsme, alespoň co já pamatuji, nikdy nehráli. Já bych chtěl, aby to bylo jako play-off, ale místy naše hra tak nevypadala. Nechtěl bych, aby naše hra vypadala takhle. Výhra je samozřejmě důležitá, ale děláme spoustu chyb, na čemž musíme pracovat.

Měli jste slabší rojzezd, v první čtvrtce, až na šťastnou střelu Radka Farského, nepadla žádná trojka.
Tak volné pozice tam byly, že jsme nedali, tak to byla možná nervozita, prostě se to pak sešlo. Ale když vidíme, že to nejde z dálky, musíme to hrát víc pod koš. To jsme myslím nezvládali v průběhu celého zápasu. Spoléhat se jenom na trojky je chyba a nebojím říci hloupost a nezkušenost týmu. Když to budeme jenom ostřelovat, tak to není úplně to, co chceme hrát.

O výsledku jste v podstatě rozhodli ve druhé čtvrtině, kterou jste vyhráli o 16 bodů.
Vyhráli jsme o dost bodů, udělali jsme si náskok (smích). Ale vážně: řekli jsme si co chceme hrát a to se nám myslím podařilo, ale kdyby jsme hráli takhle celý zápas, tak by to bylo super. To je to, co mě na tom štve. My uděláme kus dobré práce v jedné čtvrtině a pak si to necháme úplně ztratit nebo to zbytečně nenavyšujeme. Místo, abychom soupeř zašlapali, tak to necháme v tom, že vedeme. Stát se ale může cokoliv a tohle je naše chyba. Prostě není to síla soupeře, ale naše špatná hra.

To, co jsi právě řekl, se s vámi táhne celou sezónu.
Je to pravda, je to nevyrovnanost. Jedna čtvrtka tak, druhá onak. Mě hodně mrzí, že zkušený tým, kterým my jsme, si tohle dovolí udělat. Ale sezóna ještě není u konce a my musíme v play-off předvádět ty nejlepší zápasy. Ale hlavně musíme do play-off postoupit.

V pondělí bude odveta na Slavii, jak to vidíš tam?
Samozřejmě tam jedeme vyhrát!

Díky za rozhovor a z Prahy dovezte postupový bod!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.