14. 11. 2015

Filip Zbránek oslaví 25 let

V neděli 15.11. oslaví první čtvrtstoletí života naše letošní nová posila Filip Zbránek.

V neděli 15.11. oslaví první čtvrtstoletí života naše letošní nová posila Filip Zbránek.

Filip se před 25 lety narodil v Ostravě a tam také začínal s basketbalem. Je odchovancem BCM Ostrava, poté působil ve VŠB Ostrava, odkud se v sezóně 2009/10 přesunul do NH Ostrava, kde hrál až do svého letošního přestupu do Opavy. Filip Zbránek reprezentoval Českou republiku v mládežnických kategoriích a byl při postupu U16 i U18 do elitní divize A na mistrovsví Evropy. Filip, který má přezdívku Zelo, ale reprezentoval také ve stále populárnějším basketbalu 3x3. Za svůj největší úspěch v tomto odvětví považuje 6. místo na MS 2014 a byl také u toho, když naši muži skončili pátí na letošních Evropských hrách v Baku. 

Náš 196 cm vysoký a 96 kg vážící křídelník se v posledních zápasech potýkal se zdravotními problémy. Přesto má zatím v 9 odehraných zápasech průměr 7.2 bodu, 3.1 doskoku a 1.1 asistence. Filip je vyhlášený trojkař, v tomto směru se určitě ještě zlepší, neboť dosud má v Opavě z perimetru bilanci 26/7, tedy 26.9 %. Sám řekl v jednom z rozhovorů: "Stále se mi nedaří přijít na to, co mám hrát. Nejde mi vůbec střelba. Doufám, že se to co nejdříve spraví a budu na palubovce předvádět to, co se ode mě očekává." 

Popřejme tedy Filipovi k jeho jubileu pevné zdraví, štěstí  osobní i sportovní a hodně úspěchů (nejen) s basketbalovou Opavou!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.