14. 05. 2023

Filip Zbránek: Play-off si fakt užívám

Při kolektivní výhře nad Nymburkem byl velkým přínosem individuální výkon Filipa Zbránka

Rekonvalescent "Zelo", o jehož účasti v semifinále č. 3 byly pochybnosti, jako správný tvrďák k zápasu nastoupil a byl stoprocentní. K 16 bodům (dvojky 5/5, šestky 6/6) přidal i 5 doskoků, 1 asistenci a dva bloky (val. 25) a byl po zásluze vyhlášen MVP celého semifinále č. 3.

Zelo, začnu netradiční otázkou. Jak se ti dneska dýchalo?
Bylo tady vedro, to je pravda. Nevím, jak je to tady nastaveno, když přijde tři tisíce lidí a venku je dvacet stupňů, ale bylo tady fakt teplo. 

Ale stálo to za to?
Samozřejmě, bylo to perfektní. Diváci, to byla naprostá bomba.

Takže teď to, co většinou říkám na začátku rozhovoru. Obrovská gratulace všem, dnes jste zase hráli jako jeden tým.
Tak to je to, z čeho Opava těží. Jsme jeden tým, nehrajeme si na žádné individuality. A to je, alespoň myslím, to, co nás dotáhlo až do semifinále. 

Tys málem dneska nehrál, přesto jsi, s trochou nadsázky, Nymburk v první půli rozstřílel.
Já upřímně nechápu, jak to bylo možné. Byl jsem skoro pokaždé pod košem sám. Oni přebírali skoro všechno, takže jsem tam byl na menší hráče sám a pak už to bylo docela jednoduché. Nejsem sice typický pivot, ale z těch situací jsem těžil a jsem rád, že jsem týmu pomohl. 

Dnes jste opět potvrdili, že jste zkušený "playoffový" tým, protože vás nerozhodilo ani dvouciferné vedení Nymburku. Dotáhli jste se a koncovka už patřila vám.
Je to tak. Dostali jsme se na ně, šli jsme o bod před ně, pak jsme zase všechno ztratili a bylo to mínus deset. Je to play-off, nikdo nám zadarmo nic nedá, navíc Nymburk je prostě stále Nymburk. My ale máme za sebou takových zápasů hodně a ta mentální síla nás zdobí a je to naše výhoda.

Asi zbytečná otázka, šestý hráč byl dneska jasný.
Jasně, byli to diváci, kteří vytvořili jedinečnou atmosféru.

A jak sis to užíval?
Bylo to perfektní. Já si tyhle zápasy fakt užívám. Neměl bych to zřejmě tak říkat, ale já to asi dělám hlavně kvůli takovým situacím a okamžikům. Samozřejmě basket mě baví, je to super sport, ale když vás takhle žene dopředu tři tisíce lidí, tak je to nádhera a užíváte si to daleko víc. Pro mě prostě hlavní sezóna začíná v play-off, to říkám asi každou sezónu. Prostě já to takhle mám!

Takže vedeme na Nymburkem 2 - 1 v semifinále a zbývají nám dva kroky k finále.
My musíme na zítřek dobře zregenerovat, ukázat si, kde jsme dneska dělali chyby, kterých bylo docela dost. Máme se co zlepšovat, máme se kam posouvat. Takže dobře se zregenerovat, dobře se vyspat, dobře se najíst a hlavně zítra vyhrát. 

A také seřídit "dálkovou mušku", protože v první půli to byla dnes jediná úspěšná trojka.
Pravda, moc nám to nešlo, ale statistika hraje teď pro nás, dnes jsme nedávali, zítra to statisticky musí být lepší. Každý zápas je nový, my musíme zítra dobře začít, nesmíme si je nechat utéct a hlavně vyhrát!

Takže zítra zase plná hala a další výhra?
Já v to doufám!

Díky moc za rozhovor a ať to zítra znovu vyjde!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.