17. 04. 2022

Filip Zbránek: Play-off si užívám

První čtvrtfinále play-off jsme probrali s Filipem Zbránkem

"Zelo" patřil v neděli ke klíčovým mužům naší sestavy. Zaznamenal 17 bodů (dvojky 3/3, trojky 3/2, TH 6/5), přidal 2 doskoky, 2 asistence a 2 bloky. S koeficientem 22 byl třetím nejužitečnějším hráčem Opavy.

Gratulace všem k výhře a prvnímu čtvrtfinálovému bodu. Jak jsi ten zápas viděl?
Tak v prvním poločase to vypadalo, že to bude jednoznačné. Ale USK je tým, kterému asi vyhovuje prohrávat o 20 a dotahovat to. Ve čtvrté čtvrtině to dotáhli až na 6 bodů ztráty. My tam udělali spoustu mentálních chyb, vyloučený Matty, pár technických chyb. Ale já myslím, že to k tomu patří, je to play-off se vším všudy. Nakonec to pro nás dopadlo dobře. Sto deset bodů v útoku je dobré, ale 91 obdržených je moc. Byl tam úsek, kdy se West zbláznil a střílel trojky skoro od půlky. Normálně by se asi takhle nestřílelo, ale oni tak prostě hrají. Mají dva tři hráče, kteří dávají přes dvacet bodů a i dneska to předvedli. 

Dneska to muselo asi dost bolet.
Jestli myslíte fyzicky, tak co se mě týká, tak mi to vyhovuje. Nejsem sice žádný masochista, ale já se tím bavím. Play-off je vrchol sezóny a já si to užívám.

Dnes první letošní play-off a také první opravdové žluté peklo, co říkáš?
Jedním slovem paráda, jen tak dál! V dobách kovidových na to člověk skoro zapomněl, ale atmosféra skvělá a já si to vždycky vychutnám.

Takže pro tebe je nejlepší tvrdý boj, plná hala a emoce?
Přesně tak. Když se řve, mlátí se to na hřišti, publikum povzbuzuje, to já prostě miluju.

No, myslím, že zítra to bude opět boj.
To určitě bude, ale o tom play-off je. Je to boj o každý centimetr a je vidět, že USK to umí hrát a tvrdě bojovat. Doufám ale, že sérii s nimi ukončíme v co nejkratší době, abychom se mohli připravit dál. Ale musíme jít krůček po krůčku a zítra předvést minimálně stejný výkon jako dnes.

Takže zítra se žlutým peklem v zádech za další výhrou?
Doufám, že přes velikonoční pondělí přijde co nejvíce lidí. Dneska byli skvělí, tak doufám, že to zítra bude stejně.

Díky moc za rozhovor a zítra hodně štěstí!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.