14. 12. 2022

Filip Zbránek: "Udělali jsme spoustu chyb"

Zápas s Ostravou jsme v neveselé atmosféře probrali s Filipem Zbránkem

"Zelo" přispěl týmu 6 body, 5 doskoky a 2 asistencemi a jako jediný z opavských hráčů nezahodil šestku.

Filipe, proč myslíš, že to dnes nevyšlo?
Těžká otázka. Udělali jsme spoustu chyb v obraně, nedokázali jsme v důležitých chvílích ubránit Morgana, který nám tam dal myslím tři trojky v řadě. Ovšem my jsme si říkali, kdo jsou střelci, takže by nám neměl takhle body dávat, ale stalo se. Připadalo mi, jako kdybychom se viděli dnes poprvé. Takže nevím, co bych měl říct. Ale kdybych to měl zhodnotit, tak spousta chyb v obraně a ani v útoku to nebylo ideální. 

Ostravu drží cizinci, my jsme momentálně bez nich. Jak se hraje bez Dontaye Bassetta a Kuby Mokráně?
Je to znát hlavně na doskoku, oba by nám na doskoku hodně pomohli. Samozřejmě chybí i jejich bodový potenciál. My jsme se tam dneska plácali, zkoušeli nesmysly a akce, které jinak nehrajeme. To, že Ostrava hraje s cizinci, je známé celou věčnost co já hraju. Našli si dobré cizince, ale to by vůbec nemělo měnit nic na tom, že tady jsme doma my. Ale bohužel jsme to prostě nezvládli.

Dneska nám nešly ani šestky.
Ani nevím, jak jsme to měli s šestkami, ale celkově mi ten zápas přišel takový unavený. Ale víc k tomu těžko říci. To, že se šestky nebo střelba nedaří, to se stát může, ale že neubráníme co máme a chybí nám bojovnost, to už je o nasazení jednotlivců. Myslím, že bychom si každý měli sáhnout do svědomí a začít zase makat, hlavně tedy v obraně.

Takže teď se rychle oklepat, protože v sobotu čeká Kolín.
No jestli budeme s Kolínem hrát jako dneska, tak dostaneme o padesát, to je bez debat. My prostě takhle hrát nemůžeme, nelze předvádět tak tristní obranu. Devadesát dva bodů, to je strašně moc. Jak už jsem říkal, nepokryli jsme jejich střelce. Zóna je na to náchylná, ale když vidíme, jak nám to tam sází, tak to prostě musíme udělat jinak. Neudělali jsme to a oni nás ztrestali. 

Díky moc za rozhovor a věřme, že to v sobotu bude lepší!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.