31. 03. 2019

Filip Zbránek: "Dnes to byl škaredý basketbal"

Rozbor zápasu s Brnem padl tentokrát na Filipa Zbránka.

Rozbor zápasu s Brnem padl tentokrát na Filipa Zbránka. Tomu se v poslední době daří a ukázal to i v utkání s Brnem. Ač bojoval s drobnými zdravotními problémy, zaznamenal za necelých 13 minut 12 bodů, když se dvakrát trefil z trojky, dvojky i šestky. Po zápase ale spokojený nebyl.

Filipe, gratulace týmu i tobě k výhře. Dnes dobrá první půle, ale pak to už bylo horší, co říkáš?
Je to přesně tak. V prvním poločase jsme vedli přes dvacet a nehráli jsme špatně. Ale celkově jsme nehráli takový basket, jaký bychom chtěli, ten druhý poločas to jenom potvrdil. Byl to asi nekoukatelný basketbal, myslím, že pro diváky to nebylo vůbec atraktivní. Sice výhra skoro o třicet, ale škaredý basket.

Vzal jsi mi to z úst, opět byly až dorostenecké ztráty.
To ano. Je vidět, že i Šířa se trápí, Radek Kouřil také nebyl ve své kůži. Ale není to jenom o tom, jestli se daří nebo nedaří, hlavní je, jestli se chce. A my zejména v obraně jsme předváděli neskutečné věci. I když víme, že někteří kluci z Brna jsou střelci, tak byli pořád volní na trojce, což by se absolutně nemělo stávat. Pomalu se blíží play off a na tyto věci se musíme soustředit. A dnešní zápas byl z naší strany mizerný, nebojím se říci škaredý. Není to to, co bychom chtěli předvádět a divím se, že jsme s takovým výkonem vyhráli a ještě tak vysoko.

Tobě se v posledních zápasech daří střelecky i herně. Čím to je?
Já mám rád tu část sezóny, kdy se to už blíží ke konci a užívám si to. I rozhodčí to více pouští a tvrdší hra mi vyhovuje. Bude to sice znít blbě, protože sezóna trvá od začátku do konce, ale já si prostě ten konec, kdy už jde o hodně, užívám daleko víc. Mám to prostě tak nastavené po celou svojí basketbalovou kariéru.

Už se zdálo, že budeme konečně v plné síle a dnes opět dvě absence, kromě Míry Kvapila i Kuba Slavík.
Kuba se včera zranil na béčku, dostal nějakého koňara, ale asi to na nějakou delší dobu nebude. S Mírou se uvidí, na rezonanci se prý nic závažného neobjevilo, má to nateklé, ale meniskus se nepotvrdil. Snad se dá brzy do pořádku, na doskoku nám chybí.

Naděje na vyhnutí se předkolu ještě žije, ale teď vás čekají "zápasy pravdy" v Ústí a ve Svitavách.
My hlavně nesmíme předvádět takový basket, jaký jsme předváděli dneska nebo druhý poločas v Děčíně. Pokud budeme hrát tak, jak jsme to předváděli s Nymburkem nebo v prvním poločase v Děčíně či ve druhém s Pardubicemi, tak máme šanci zvitězit. Pokud ale budeme hrát tak, jako v šesti čtvrtinách posledních zápasů, tedy první dvě s Pardubicemi, druhé dvě s Děčínem a dneska, tak asi nebudeme mít nárok.

Díky moc za rozhovor a v konci sezóny ať se daří týmu i tobě!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.