02. 12. 2020

Filip Zbránek: „Letošní sezóna je zvláštní“

Nejprve skoro selanka, pak drama, nakonec výhra. Zápas s USK Praha jsme rozebrali s Filipem Zbránkem

Nejprve skoro selanka, pak drama, nakonec výhra. Zápas s USK Praha jsme rozebrali s Filipem Zbránkem.

"Zelo" neztratil nic ze své letošní formy a patřil k hlavním strůjcům vítězství nad houževnatými basketbalisty USK. S 23 body byl nejlepším střelcem Opavy, k tomu přidal 4 doskoky, 2 asistence a 5 získaných faulů. S koeficientem užitečnosti 27 byl nejlepším hráčem zápasu.

Filipe, gratulace k výhře. V prvním poločase to vypadalo na pohodu, ale ve druhé půli to bylo trochu jinak.
My jsme věděli, že USK hraje pořád stejně a že nic nevzdávají. Ve druhém poločase na nás vlétli, stáhli to až na dva body. Bylo to hlavně naší nekoncentrovaností, prostě do druhé půle jsme vstoupili blbě. Naštěstí jsme je do vedení nepustili a konec jsme takticky zvládli.

Ty sis udržel skvělou formu, dnes jsi byl dokonce nejlepším střelcem a nejužitečnějším hráčem. Jak se ti hrálo?
Hrálo se mi celkem blbě, protože jsem si na tréninku udělal výron, ale nakonec pod práškama jsem to uběhal. Hlavně záleželo na vstupu, který se povedl. Kluci si ze mě dělali srandu, že jsem minule hrál dobře, protože jsem se byl projet na motorce. Teď jsem na motorce nejezdil a také jsem snad zahrál dobře. Takže je vidět, že to jde i bez té motorky (smích).

Po restartu jste neprohráli, ale přišla pauza na reprezentaci. Nelitovali jste toho, že se deset dní zase nehrálo?
Tak ona celá letošní sezóna je taková zvláštní, jednou se hraje, pak zase nehraje. Repre pauza ale tam byla naplánovaná a je to pro všechny stejné. Takže my měli pauzu a USK také. Tam záleželo na tom, jak se trénovalo a myslím si, že my jsme celých těch 10 dní trénovali kvalitně.

A jak se ti hraje bez diváků?
No, je to blbé. Já osobně jsem dost emotivní, někdy mi ujede sprosté slovo a když je v hale ticho, tak to je slyšet. Je to docela riskantní v tom, že by mohly následovat technické chyby. Ale všeobecně  je to bez diváků špatné, fanouškům basket určitě chybí a naše hala je pověstná žlutým peklem. Sice to zvládáme, daří se nám, ale diváci nám hodně chybí.

V sobotu vás čeká Ústí, to také nebude jednoduchý soupeř.
Jak už jsem řekl, celá sezóna je hodně zvláštní. Musíme se připravovat na něco, co se třeba příští týden vůbec nemusí hrát. Ale jdeme zápas od zápasu a myslím si, že jsme dost zkušení na to, abychom si to doma opět pohlídali.

Díky moc za rozhovor a ať se tobě i týmu nadále daří!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.