20. 03. 2016

Filip Zbránek: "Nejlépe regeneruji spánkem"

Filip Zbránek má formu a prokázal to i v zápase s Jindřichovým Hradcem.

Filip Zbránek má formu a prokázal to i v zápase s Jindřichovým Hradcem. Už v Děčíně si vysloužil pochvalu od trenéra Petra Czudka a uznání zasloužil i jeho výkon proti Lvům. Na jejich demolici se podílel 21 body a 4 doskoky (val. 23). Po utkání pochopitelně vládla dobrá nálada.

Filipe, nejprve gratulace týmu i tobě osobně k výkonu i výsledku. Bylo to dnes asi snažší, než se při naší okleštěné sestavě a posíleném Jindřichově Hradci čekalo, že?
Děkuji za gratulace. My jsme si řekli, že je nás sice málo a hrajeme v úzké rotaci, ale Jindřicháč je útočný tým, takže musíme od začátku dobře bránit a nenechat jejich střelce zakončovat. To jsme myslím splnili, hlavně v prvním poločase, kdy jsme si vytvořili náskok. Dostali jsme se do pohody a pak už jsme to bez problémů zvládli.

Problém Opavy jsou v této sezóně absence. To už je snad epidemie zranění a nemocí.
Nevím, co k tomu říci. Já jsem ve své kariéře ještě nikdy nezažil, aby se šest nebo sedm kluků zranilo. Museli jsme povolat i Honzu Lyčku, i když ten je momentálně také pryč. Doufám jen, že se to co nejrychleji spraví. Dragi by snad mohl něco stihnout v play-off, Míra Kvapil a Radim Kramný už snad začnou příští týden trénovat, tak se snad do toho rychle dostanou.

Jaká je regenerace při takové zátěži, do které se teď přidala i dlouhá cesta do Děčína?
Pro mě je nejlepší regenerace spánek, takže já přijedu a spím. A řekl bych, že spím docela dlouho (smích). Také tu máme vířivku a saunu, takže myslím, že ta regenerace je kvalitní. Samozřejmě při rytmu středa - sobota a při naší úzké rotaci ovšem zase na nějakou dlouhou regeneraci čas není.

Dostanete alespoň teď nějaké volno?
Tak zbytek víkendu bude volno a v pondělí v pět to zase začne na novo.

Ve středu máte doma Prostějov, to bude jiný level než Jindřichův Hradec.
To bude určitě velice těžký zápas. Musíme se na to dobře připravit a doufám, že se do rotace zapojí alespoň na pár minut i další hráči, aby si ostatní mohli trochu v zápase odpočinout. Myslím si, že máme na to Prostějov porazit, oni teď nemají moc dobrou formu. Jen doufám, že si ji nezvednou proti nám. Uděláme pro výhru všechno.

Takže čtvrtého místa jste se ještě nevzdali?
To určitě ne. Bojujeme!

Díky moc za rozhovor a tobě i celému týmu hodně štěstí sportovního i "zdravotního"!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.