19. 01. 2020

Filip Zbránek: "Neplníme to, co si řekneme"

Rozhovor o zápase s Brnem jsme tentokrát vedli se smolařem utkání Filipem Zbránkem

Rozhovor o zápase s Brnem jsme tentokrát vedli se smolařem utkání Filipem Zbránkem. "Zelo" přispěl k výhře 13 body a 2 doskoky, ale také utržil několik nepříjemných zranění a při rozhovoru ledoval poraněný kotník.

Přestože se před zápasem v našem táboře říkalo, že musíme začít jinak než proti Ostravě, tak začátek dnes byl opět tragický.
Já už nic takého říkat nebudu, třeba to pomůže (smích). Ale teď vážně. Začátek byl opravdu hrozný, stejně jako s Ostravou. Brnu se musí nechat neuvěřitelná střelba trojek, měli to zpočátku snad 6/6. Tam ale šlo spíš o to, že měli otevřené střely, my jsme nebyli schopni se domluvit kdo koho brání a Brno toho využilo.

Zažil jsi někdy ve špičkovém basketu takovou úspěšnost trojek?
Tak to opravdu nevím, já statistiky nesleduji, takže na to nemohu odpovědět.

Nakonec jste to otočili, v poločase už jste vedli a dovedli to do zdárného konce, ale lehké to nebylo.
Co na to říct. Dostali jsme se zase do hry, ale bylo to těžké. My si v šatně řekneme, jak nemáme hrát a pak uděláme pravý opak. Stahování skóre pak stojí spoustu sil. Je to prostě naše hloupost. Naštěstí jsme to do poločasu překlopili, kdyby se to nepovedlo, tak by asi ten zápas vypadal jinak.

Ty jsi byl dneska "otloukánek" zápasu. Co všechno se ti stalo?
Nejdřív při lehkém koši po dvojtaktu jsem doskočil na nohu Filipa Novotného. Pak jsem zachraňoval míč z autu a o konstrukci jsem si udělal ten samý kotník, jen na druhou stranu. Byly to takové nešťastné situace, ale snad to bude dobré.

Nakonec jsi to dohrál, tak snad to bude opravdu dobré.
Dohrál jsem to přes bolest, uvidíme zítra, jestli se na to postavím nebo ne.

Do konce základu zbývají dvě kola, vypadá to, že do nadstavby půjdete z druhého místa.
Jak už jsem řekl, já statistiky nesleduju a u nás tohle není na pořadu dne. My se musíme soustředit na každý zápas, protože v poslední době nehrajeme tak, jak bychom měli. Takže to opravdu neřešíme a přpravujeme se jen na ten následující zápas.

Nejbližší liga vás čeká ve Svitavách, to nebude žádná procházka.
To sice nebude, ale já věřím, že když zopakujeme výkon z Pardubic, tak myslím, že máme na to tam vyhrát. Je to jen o nás, jak se na to připravíme v hlavách. Teď ale bude ASG, kluci nebudou vůbec doma, pak čeká pohár v Ústí, kam pojedeme o den dřív. Takže zatím řešíme spíš tohle než Svitavy.

Díky moc za rozhovor a ať kotník drží!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.