05. 10. 2017

Filip Zbránek: "Od 3. minuty jsme hráli svoji hru"

K demolici Jindřichova Hradce přispěl Filip Zbránek 10 body a 3 doskoky

K demolici Jindřichova Hradce přispěl Filip Zbránek 10 body a 3 doskoky a po zápase se se mnou podělil o své dojmy nejen z utkání.

Filipe, nejprve prosím zhodnoť dnešní zápas.
Vypadalo to, že to bude jednoduchý zápas, v poločase jsme vedli tuším o 17 bodů. Ale Jindřichův Hradec je znám tím, že hraje pořád stejně, Američané jedou na statistiky, mladí se u toho chytnou a hodně běhají. Na to jsme si chtěli dát pozor. To se povedlo, nakonec jsme vyhráli přes třicet. Ale nesmíme se tím uspokojit a musíme pokračovat zápas po zápasu.

První tři minuty jsme ale dali jen dva body. Nervozita z premiéry?
Myslím, že jsme dost zkušení, takže nervozita určitě ne, ale nemusí se podařit všechno hned napoprvé a trefit hned první střely. Ale od té třetí minuty to už bylo jiné, hráli jsme svoji hru a podle toho to pak vypadalo.

Vraťme se ještě k přípravě, která se povedla, co myslíš?
Nebyla to špatná příprava, některé zápasy byly dobré, jiné zase horší, ale byly zápasy, kdy jsme museli dotahovat i dvacetibodovou ztrátu, třeba proti Ženevě v Levicích, kdy to nebylo vůbec jednoduché, ale nakonec jsme vyhráli. Podobné to bylo proti Levicím, ale tam jsme to už nedotáhli. Kdybych to měl zhodnotit celkově, tak příprava byla dobrá.

Odešli dva zkušení hráči, přišli tři mladí. Jak se do týmu zapracovali?
Kuba Slavík i Lukáš Bukovjan se zapracovali dobře, trochu horší to je s Jirkou Štěpánkem, protože měl hned na začátku přípravy zdravotní problémy, které ho pronásledovaly i pak. Ale hraje teď za rezervu, tam podle mě dostane dost minut, tam se určitě rozehraje a uplatní se i v áčku. Myslím, že má co ukázat.

V příštím kole hrajete v Ostravě, což bude asi specifické. Jak to vidíš tam?
Bude to derby se vším všudy. Ale Ostravu bych už snad nebral jako Ostravu, tam jsou ostravští snad jen dva hráči.

Ale vy jste skoro všichni z Ostravy.
My jo, ale jako Ostraváci proti Ostravě snad už nikdy hrát nebudeme. Tam je to spíše cizinecká legie. Ale derby to bude v každém případě a my samozřejmě jako vždycky budeme chtít vyhrát.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí týmu i tobě do dalších zápasů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.