04. 02. 2018

Filip Zbránek: "Pěkný basket to dnes nebyl"

Jasnou výhru nad Brnem jsem rozebral s Filipem Zbránkem.

Jasnou výhru nad Brnem jsem rozebral s Filipem Zbránkem. "Zelo" se shodl i s jinými aktéry, že zápas mnoho basketbalové krásy nepobral, ale diváci si kromě vítězství svých barev jistě našli i zajímavé momenty, třeba "večer dunků" Mirka Kvapila nebo stoprocentní "trojkopalbu" Luďka Jurečky.

Filipe, nejprve gratulace týmu i tobě k výhře a také k postupu do A1.
Děkuji za gratulace. Ten postup do A1 bych ale nebral tak, že jsme o něm rozhodli dnes, to určitě není jen tímto utkáním. Samozřejmě jsme ten postup teď potvrdili, ale rozhodli jsme o něm také v jiných zápasech. A hlavně musíme vyhrávat i nadále, v základu jsou před námi ještě dva. Takže s Nymburkem je třeba se dobře naladit a trochu si zvednout sebevědomí.

Teď vás čeká po dva týdny trochu nezvyklý model zápasů sobota - neděle. Připravujete se na to nějak speciálně?
Na to se připravovat ani moc nejde. Je fakt, že naposledy jsem takhle hrál v dorostu (smích). Ani Čouda dnes hráče nějak nešetřil. Důležité bylo dnešní vítězství a jak se nám povede zítra, to se uvidí.

A větší váhu má liga nebo pohár?
Tak pro nás liga, zvláště když v boji o postup do Final 4 chytnete Nymburk. Samozřejmě jsme je minulý rok porazili, ale Nymburk se dá porazit, ale ne porážet a když se hraje na součet skóre, tak favorit je jasný.

Vraťme se ještě k dnešnímu zápasu. Vlažný začátek, pak třináctibodová šňůra a nakonec jasná výhra.
Dneska to nebyl moc pěkný basketbal, kdyby tam nebyl Míra, který asi pětkrát zasmečoval, tak se diváci asi nudili. Nešlo to ani jednomu týmu, ale my jsme si vypracovali náskok hned v první čtvrtině, v poločase to už bylo o dvacet a pak se to myslím jenom v podstatě dohrávalo. Ale na koukání to fakt moc nebylo.

Zítra Nymburk, o kterém jsme se již bavili, za týden Kolín. Jak to vidíš tam?
Kolín měl první část základu těžkou, protože hráli všechno venku, takže možná i proto jsme doma vysoko vyhráli. Kolín je ale těžký soupeř, navíc budou hrát doma, takže to určitě nebude jednoduchý zápas. Ale jedeme tam s tím, že chceme zvítězit.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do dalších zápasů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.