05. 04. 2017

Filip Zbránek: "Prokletí Folimanky zlomíme!"

Zápas s Pardubicemi zhodnotil tentokrát pro náš web Filip Zbránek.

Po konci dramatu se špatným koncem pro Opavu se do hodnocení nikomu pochopitelně moc nechtělo, až se toho ujal Filip Zbránek. Ten obětavě nastoupil přes potíže se zády, ale ani jeho přítomnost a 6 doskoků k výhře nevedly.

Filipe, dnes se nebude hodnotit lehce, přesto se o to prosím pokus.
Byl to vyrovnaný zápas, my jsme zhruba 35 minut vedli, na konci jsme to bohužel neudrželi. Myslím, že rozhodovaly maličkosti. Dělali jsme chyby na doskoku a to byly asi rozhodující momenty, dávali jsme jim příliš druhých šancí ke skórování. Tak špatná obrana z naší strany to zase nebyla, ale útočné doskoky v poslední čtvrtině rozhodovaly. Jinak to byl ale dobrý zápas, nasazení jako v play-off to ještě úplně nebylo, ale na USK bude větší. Bojovnost tam samozřejmě byla, ale podle mého názoru máme ještě na víc. Proti USK to určitě předvedeme.

Kromě momentů, které jsi zmínil, rozhodovaly podle mě také nevynucené ztráty.
Abych pravdu řekl, moc jsem si jich nevšiml. Byl jsem rád, že jsem si uhrál to svoje, protože jsem přišel po zranění a byl jsem ještě tak trochu jako v lese. Pár ztrát určitě bylo, ale to je basketbal, kdo jich udělá víc, ten většinou prohraje.

Už jsi to nakousl. Jak vypadají tvoje záda?
Tak celkem dobře. Byl jsem u fyzioterapeuta, mám na to nějaká cvičení, takže cvičím před tréninkem, po tréninku i doma. Nesmím prostě dopustit, aby to ztuhlo.

Teď už nastává vrchol sezóny. Začínáme bohužel v Praze.
Na Folimance se nehraje dobře, ale přesto jsme tam hráli dva zápasy s podobným průběhem jako dneska, dlouho jsme vedli a pak to ztratili. Kdy jindy bychom to měli zlomit než v play-off. Budou to vyrovnané zápasy, ale věřím, že prokletí Folimanky zrušíme a alespoň jednu výhru dovezeme!

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí celému týmu příští týden v Praze!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.