20. 12. 2018

Filip Zbránek: "Rozhodly naše chyby v závěru"

Po delší době se na palubovce objevil Filip Zbránek, který se stal mým středečním respondentem.

Po delší době se na palubovce objevil Filip Zbránek, který se stal mým středečním respondentem. "Zelo" absentoval kvůli zlomenému palci na noze a přes drobné potíže obětavě nastoupil. Díky metru rozhodčích nasbíral rychle 4 fauly, takže na hřišti strávil pouhých osm a půl minuty, v nichž zaznamenal úspěšnou trojku a doskok.

Filipe, dnes k výhře chyběl jen malý kousek. Jak bys zápas zhodnotil?
V první čtvrtině jsme hodně prohrávali na doskoku, pak jsme to trochu zlepšili. Ten doskok hodně rozhodoval, ale nevím, jak dopadl technický zápis (pozn.: Fribourg měl 20 útočných doskoků). Pak jsme se zlepšili, oni znervózněli a my se začali dotahovat. Dokonce jsme i vedli, ale je to zkušený tým, navíc nám chybělo na konci i to štěstí.

Co chybělo k tomu, aby Opava vyhrála?
Podle mě rozhodlo, že když chyběly zhruba dvě minuty do konce, tak oni dali dva tři lay-upy za sebou, když jsme měli ztrátu na půlce. Kdyby k tomu nedošlo, tak si myslím, že jsme mohli vyhrát. Takže rozhodly naše ztráty v koncovce a ne ta poslední střela.

Je to jen spekulace, ale jak myslíš, že by se zápas vyvíjel, kdyby hráli Kuba Šiřina a Radek Kouřil?
To se fakt nedá říct. Statisticky je to sice 15 až 20 bodů, ale myslím si, že Radim, i když není typický rozehrávač, je zastoupil výborně a Buki také nehrál špatně. Na rozehrávce sice bylo vidět, že jsme nehráli systémy, přece jenom to rozehrávači hrají trochu jinak než Radim, ale ten se toho zhostil fakt na výbornou a vedl nás k dobrému výkonu.

Ještě se vrátím k tobě. Jak to bylo s tvým zraněním?
Měl jsem zlomený palec na levé noze, byl jsem od 10. listopadu mimo hru. Po třech týdnech jsem šel na kontrolu, doktor mi řekl, že si mám dát ještě 14 dnů volno. Asi to ještě nebylo stoprocentní, tak jsem si to volno dal. V pondělí opět kontrola a doktor chtěl dalších 14 dní volna. To jsem ale už nechtěl, tak jsem šel za fyzioterapeutkou. Ta mi řekla, že to není třeba, když na rentgenu už nic není. Mám to zatejpované a vrátil jsem se do tréninkového i herního procesu.

A už tě to neomezuje?
Tak po večerech ta noha bolí, ale myslím si, že to se se mnou už bude táhnout až do konce života. Když se to jednou zlomí a chodí se přes ten palec, tak to už je asi na furt. Ale s tím se počítá a já nejsem typ člověka, který bude kvůli tomu brečet.

Teď zase KNBL a Hradec Králové. Jak to vidíš tam?
Teď moc trénovat nebudeme, zítra máme střelbu na hale, pak tu má být myslím nějaký koncert, takže jen posilovna. My musíme zopakovat dnešní výkon, musíme prostě hrát stejně jako v Lize mistrů. To my stále neumíme, navíc jsme teď byli dole i psychicky, prohrát v Ústí o 30, to se nám snad ještě nestalo. Ale musíme se zvednout a zúročit zkušenosti z Ligy mistrů i v naší lize a začít bychom měli v Hradci.

Díky moc za rozhovor. Ať se ti daří v basketu i mimo něj a zranění ať se ti již vyhýbají! 

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.