01. 10. 2018

Filip Zbránek: "Spousta našich mentálních chyb"

Úvodní zápas s Kolínem jsem rozebral s opavským křídlem Filipem Zbránkem.

Úvodní zápas s Kolínem jsem rozebral s opavským křídlem Filipem Zbránkem. "Zelo" přispěl k výhře 5 body, 3 doskoky a 2 asistencemi, ale po utkání nebyl spokojen ani s výkonem svým, ani s výkonem celého týmu.

Filipe, letošní soutěžní premiéra je za námi. Jak bys ji zhodnotil?
Bylo to takové nervozní, jak už první zápas sezóny bývá. Udělali jsme spoustu mentálních chyb, třeba já jsem vystřelil nesmyslně trojku, aniž bych se podíval, že je u mě hráč, nebo tak zkušený hráč, jako je Šířa, ztratí balon při driblinku. Takže jak říkám, byl to hodně nervozní zápas.

Přesto si myslím, že první půle byla v pohodě, ale pak se to nějak zadřelo.
My jsme si řekli, že  chceme hlavně dobře bránit, i když 71 bodů nakonec na dobrou obranu moc nevypadá. Oni se zlepšili v útoku, my to nezachytili a dospělo to ke zbytečnému dramatu.

Připadalo mi, že Kolín hodně zagresivnil obranu.
Je to tak. Oni po pick-and-rollu vybíhali na rozehrávače, některé ty situace jsme nezvládli, byla tam asi dvakrát nebo třikrát hra přes půl. My jsme rozehrávačům moc nepomohli, ale Kolín to tak hrál, vycházelo jim to a nutno říci, že ve druhé půli nehráli vůbec špatně. Klobouk dolů třeba před Machačem, který má už 38 roků.

Teď pojedete do Nymburku a pak čeká doma Ústí. Jak ty zápasy vidíš?
My musíme pracovat hlavně sami na sobě, protože tak, jak jsme hráli dneska, to by být nemělo. V Nymburce můžeme hlavně něco připravit a nazkoušet, protože to je tým, který je někde úplně jinde. S Ústím doma už bychom měli být klidnější a hlavně hrát naši hru.

Díky moc za rozhovor a hodně štěstí do dalších zápasů!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.