21. 01. 2016

Filip Zbránek: "Začali jsme na hliněných nohách"

Filip Zbránek se v poslední době potýkal se zdravotními problémy, ale snad už jsou zažehnány.

Filip Zbránek se v poslední době potýkal se zdravotními problémy, ale snad už jsou zažehnány.

"Zelo", jak zní Filipova přezdívka, se podílel na středeční porážce Brna 5 body a 5 doskoky. Po zápase jsme v krátkosti rozebrali nejen jeho průběh, ale i zdravotní stav týmu.

I když se před zápasem mluvilo o důrazné a agresivní obraně, začátek tomu moc nenasvědčoval.
Je to pravda. Čouda nás také za to v poločase seřval, nebylo to prostě to, co jsme si před začátkem utkání řekli. Začali jsme takříkajíc na hliněných nohách, chyběla větší agresivita. Druhá čtvrtina snad byla o něco lepší a po pauze už to bylo myslím v naší režii.

A nebylo to trochu podcenění, když jste věděli, že Brno přijede bez zahraničních opor?
To ne, řekli jsme si, že tohle nesmíme mít v hlavách. Brno, i když nemá cizince, má dobrý český tým, pro který může být hra bez cizinců naopak výhoda. Takže jsme věděli, že tohle nesmíme podcenit a naštěstí se to nestalo.

Tys byl teď nemocný. Co ti bylo a je to už v pořádku?
Měl jsem chronický kašel, dostal jsem širokospektrální antibiotika. Není to ani teď nic příjemného, ale také to není nic, na co bych se měl vymlouvat. Musím hrát dál a začít konečně předvádět výkony, pro které jsem do Opavy přišel.

Opavská marodka se vyprazdňuje. Nastane už doba, kdy vyběhne kompletní sestava?
Já myslím, že to přijde brzy. Radim Klečka se do toho už herně dostává, Radim Kramný na tréniku vypadá, že má plno sil a dává do toho všechno. Čouda ho sice dnes ještě pošetřil, ale myslím, že v příštím zápase už na plac vyběhne.

Za týden ve středu vás čeká pohár v Jindřicháči. Pojedete pro postup?
Určitě pojedeme pro postup. Já nejsem člověk, který by chtěl prohrávat a v týmu jsme na tom z tohoto hlediska všichni stejně. Takže postup je jednoznačným cílem!

Díky moc za rozhovor. Ať zdraví drží a herně se daří!

Zdeněk Kejla

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.