27. 05. 2022

Filip Zbránek: Tahle parta měla na víc

Se Zelkem vždycky začínáme "rozhovorovou" sezónu, takže jsme ji tentokrát i zakončili

Filip, slavící ve čtvrtek své jmeniny, je i podle svých slov hráčem pro play-off a také nesmlouvavý bojovník. Přes zisk stříbrné medalile úplně spokojen nebyl.

První otázka: jaké to je mít zase stříbrnou medaili na krku?
Těžká otázka. Jako pocit dobrý, ale vždycky je tam ta hořkost druhého místa. Prostě lepší je se loučit vítězstvím. Nevím, co k tomu říct. Nymburk prokázal svou kvalitu, takže ...

Já ti do toho vstoupím. Vy jste dokázali, co jedenáct let nedokázal nikdo. Porazili jste Nymburk ve finále.
To je takhle těžké komentovat. Myslím si, že tým, který jsme letos měli, měl na víc. Ovšem přišla zranění, jinak by kvalita týmu byla v koncovce někde jinde. Takže se mi to hodnotí hodně těžce. S odstupem času budu rád za to stříbro, ale opravdu si myslím, že jsme měli na víc.

Nicméně je to za posledních pět sezón čtvrté druhé místo, to o té partě tady něco vypovídá.
Jo, to je pravda. Ale na druhou stranu si musíme řící na rovinu, že ta parta pomalu končí. Letos byla jedinečná šance Nymburk potrápit víc, když už ne ten titul vyhrát.

Já myslím, že jste je potrápili dost. Určitě takový průběh nečekali a věřili, že titul oslaví po třech zápasech doma.
Ten zápas doma byl určitě dobrý, vyhrálo se, přinutili jsme Nymburk něco změnit, bylo vidět, že toho změnili dost. Jak říkám, s odstupem budu sezónu hodnotit hodně pozitivně, ale fakt si myslím, že jsme měli navíc, kdyby ...

Je to velké kdyby, ale co se v Opavě nezměnilo a doufám nikdy nezmění, to jsou diváci.
To pravda. Patří jim obrovský respekt a dík, že chodí v takovém počtu. Všicni hráči, kteří to zažili nebo ještě zažijí, to cítí. Je to super hrát v takové atmosféře a užívat si to.

Jak říkáš, dnes jste v koncovce jasně prohrávali, přesto byla pětiminutové standing ovation a "Hoši děkujem!"
Jedním slovem famózní, k tomu není co dodat. Lidi se tu chodí basketbalem bavit a ten tým ženou vpřed. Nejsou to prostě jen diváci, ale fanoušci, jak říkal (moderátor) Honza Krejča. 

Sezóna skončila, takže teď oddech a dovolená?
Přesně tak. Poletíme na dovolenou, trošku si odpočineme, nabereme síly a zase do další sezóny.

A kdy začíná letní příprava?
To je ještě se brzo ptát, nevím (smích).

Já myslím, že play-off a vůbec celá sezóna byly famózní, porazit Nymburk v sezóně třikrát, to se za jejich mistrovskou éru snad nikomu nepodařilo.
To je pravda, ale já se budu opakovat. Kdyby nebyla zranění .... Já jsem si to přál, bylo vidět, že i ten tým a vedení tomu jde naproti. Po hodně dlouhé době tu byli dva skvělí cizinci, prostě nakonec smůla, nevím, co k tomu dodat. Když máte opravdu kvalitní osu týmu, která se na konci sezóny rozpadne kvůli zranění, tak to sice na jednu stranu tým stmelí, ale zase síly rychle ubývají. A jak už jsem říkal, ta skvadra tady už není nejmladší.

Ale na ty stříbrné medaile je ještě náplast v podobě zisku Českého poháru, takže za mě sezóna veleúspěšná.
Tak to je pravda.

Díky moc tobě i celému týmu za skvělé zážitky a stejně skvělou sezónu. Teď to oslavte a na podzim znovu do boje!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.