11. 02. 2022

FINAL 4 ČP rozlosováno, Opava nezná soupeře

Český pohár basketbalistů, jehož závěrečná část se oficiálně jmenuje Louda Auto FINAL 4, byl rozlosován

První dvojicí semifinále je ČEZ Basketball Nymburk a Basket Brno. Opava, která do FINAL 4 přešla přes Děčín, ale svého soupeře zatím nezná. Bude jím jeden z dvojice BK Pardubice a USK Praha. Toto čtvrtfinále bylo totiž kvůli covidu odloženo a bude se hrát 1.3.2022 v Pardubicích.

"K soupeři zatím těžko říct něco bližšího, ale z pohledu aktuální formy by teď byl přijatelnější USK, byť je to mladý a nevyzpytatelný tým. Navíc do začátku března, kdy se utká s Pardubicemi, se toho může ještě hodně stát," okomentoval los Kryštof Vlček.

Dějištěm Louda Auto FINAL 4 bude Městská sportovní hala v Lounech s kapacitou pět set míst k sezení. Hrát se bude ve dnech 12. a 13.3.2022. V sobotu 12.3. od 14:30 bude hrát Opava s vítězem posledního čtvrtfinále, od 17:30 změří síly Nymburk a Brno. V neděli 13.3. se pak bude hrát o 3. místo a finále.

"Bude to na neutrální půdě a myslím, že to bude kvalitní turnaj, protože je to místo, kde jsou lidi po basketu hladoví. Je fajn, že se bude propagovat i na tomhle netradičním místě. Nevýhodou pro nás je vzdálenost od Opavy, zase ale věřím, že díky víkendu přijede dost fanoušků," řekl k místu konání závěrečného turnaje Kryštof Vlček.

"Sám jsem tam asi ještě nikdy nehrál a nekoukal jsem ani na halu. Hlediště by ale mělo být podobné jako ve většině českých hal a věřím, že bude zaplněné, protože se tam utkají aktuálně asi čtyři nejlepší české týmy a budou k vidění i reprezentanti. Atmosféra tedy určitě bude dobrá a pomůže to k dobrým výkonům. Basketbalová federace z toho určitě udělá hezký event," přidal svůj názor Ladislav Sokolovský.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.