28. 01. 2021

Final 8 Českého poháru je kompletní

Ve středu se hrály odvety osmifinále Českého poháru, takže jsou známi všichni účastníci závěrečného turnaje

Ve středu se hrály odvety osmifinále Českého poháru, takže jsou známi všichni účastníci závěrečného turnaje.

Kolínští Medvědi si po domácí výhře 92:76 poradili i na palubovce Děčína, kde zvítězili 85:79. Poměrem 2 - 0 na zápasy postoupilo i Brno, které si dvakrát hladce poradilo s Ostravou (venku 94:76, doma 98:62).

V dalších dvou dvojicích se muselo počítat celkové skóre. Zatímco královéhradečtí Sokoli si po vysoké domácí výhře nad Olomouckem 102:63 jeli pro formální potvrzení postupu a podlehli na Hané "jen" 87:95, v posledním osmifinále se bojovalo až do konce.

Ústí doma v prvním utkání sice prohrálo s USK 76:91, ale v Praze bojovalo. Pandy měly necelé dvě minuty před koncem náskok 11 bodů a postup nebyl nereálný. Sovy ale závěr zvládly a postoupily i přes domácí porážku 70:77.

K automaticky postupujícím (na základě umístění v minulém nedohraném ročníku KNBL) Nymburku, Opavě, Svitavám a Pardubicím se tak přidali Kolín, Hradec Králové, Brno a USK Praha. 

Závěrečný turnaj Final 8 Hyundai Českého poháru mužů bude 10. - 14. února 2021 hostit Nymburk, losování proběhne 1. února. Před losem není nikdo nasazen, takže ve čtvrtfinálovém kole, které je na programu 10. a 11. února, může narazit kdokoli na kohokoli.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.