25. 01. 2020

Finálový turnaj Českého poháru rozlosován

Hyundai Final 4 Českého poháru mužů již zná svůj jízdní řád a los k nám byl přívětivý

Hyundai Final 4 Českého poháru mužů již zná svůj jízdní řád a los k nám byl přívětivý.

V prvním semifinále se v Plzni v pátek 14.2.2020 utkají od 16:00 hod. BK Opava a USK Praha. V 19:00 hod. se pak bude hrát druhé semifinále, v němž nastoupí Nymburk proti Svitavám. O den později se bude hrát od 15:00 hod. zápas o 3. místo a od 18:15 hod. před kamerami České televize vypukne finále.

"S losem jsme spokojeni. Když už pojedeme přes celou republiku, tak aspoň máme soupeře, kterému máme co vracet. A máme taky velkou šanci se porvat o finále," okomentoval los náš kapitán Jakub Šiřina a dodal: "Doufám, že přijde aspoň plná hala, když už pocestujeme tak daleko."

I v táboře Pražanů vládne optimismus. "Dopadlo to určitě pozitivně. Osobně jsem si Opavu do semifinále přál. Hlavním faktorem utkání bude, že ani jeden tým nebude mít výhodu domácího prostředí, čímž je zápas naprosto otevřený. Pro nás je velkým úspěchem, že jsme se do Final Four vrátili po nějakých devíti letech. Dalším cílem bude vybojovat medaili. V semifinále určitě chceme uspět," kontroval rozehrávač USK Ondřej Sehnal.

Za tři týdny uvidíme, kdo z nich bude spokojenější. Naši kluci obhajují loňské pohárové stříbro a šance na minimálně stejný výsledek je velká!

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.