23. 10. 2021

Generálka na Benficu Opavě vyšla

Generálka na středeční zápas FIBA Europe Cup opavským basketbalistům vyšla. Na domácí palubovce porazili ústeckou Slunetu 80:67.

Opava vstoupila do utkání úspěšným nájezdem Klečky. Po Švandrlíkově trojce vedli domácí 5:2. Severočeši měli ale ve své sestavě Autreyho, který si za první čtvrtinu připsal do statistik deset bodů. Johnson srovnával na 17:17. Následně Sluneta dokonce vedla a první čtvrtinu vyhrála 22:17.

Ve druhé desetiminutovce drželo Ústí čtyřbodové vedení, do většího trháku ale nešlo. Po střele Klečky svítil na ukazateli skóre stav 27:29. Tentýž hráč dal o pár chvilek později trojku s klaksonem a Slezané po delší odmlce vedli – 30:29. Další trojku trefil Jurečka – 35:31. Jurečka byl při chuti, brzy přidal další trojku.

Druhý poločas otevřel trojkou Kvapil – 43:38 a tím odstartoval opavský pokus o trhák. Podpořil ho v tom Zbránek. Po necelých třech minutách hry to bylo 49:38. Opaváci si drželi desetibodový odstup i v dalším průběhu. Po trojce Klečky vedli 56:46. Nakonec po třetím hracím období měli náskok čtrnácti bodů. Opavští žádné drama nepřipustili a dokráčeli k dalšímu domácímu vítězství. Generálka na Benficu jim vyšla.

Názory trenérů a hráčů po zápase

BK Opava - SLUNETA Ústí nad Labem 80:67 (17:22, 40:38, 64:50)

Body: Klečka 21, Jurečka 13, Šiřina 10, Zbránek 8, Markusson 8, Gniadek 7, Kvapil 5, Slavík 3, Švandrlík 3, Dragoun 2 - Autrey 28, Svejcar 18, Pecka 6, Jones 5, Johnson 4, Alston 4, David 2.

Rozhodčí: Matějek, Kapaňa, Karafiát. TH: 11/12:7/10. Doskoky: 38:39. Fauly: 16:14. Diváci: 726.