28. 09. 2017

Generálku Opava zvládla

V posledním přípravném zápase nedali naši kluci šanci ambiciozním Svitavám a vysoko zvítězili.

Opavští začali zápas úspěšně, dařila se jim střelba z perimetru a drželi otěže zápasu ve svých rukou. Ve 14. minutě po koši Vaška Bujnocha se dostali poprvé do vedení přes 10 bodů a trenér Růžička si vybíral další timeout. Opava přesto přidala dalších 6 bodů a do šaten se šlo nakonec za stavu 43:31.

Druhý poločas sice začal 5 body v řadě hostujícího Garetta Kerra, ale domácí se tím nenechali rozhodit, jejich náskok stále rostl a o vítězi nebylo pochyb. Kladem bylo i to, že skórovali všichni, kteří se dostali na plubovku.

BK Opava - Dekstone Tuři Svitavy 81:62 (22:13 43:31 66:49)
Body: Bujnoch a Šiřina (7 doskoků) 15, Gniadek 12, Zbránek a Jurečka 8, Kvapil 6, Bukovjan a Kouřil (7 asistencí) 5, Klečka 3, Dragoun 2, Slavík 1 - Jelínek 14, Kerr a Marko 11, Roseboro 8, Teplý 5, Slezák a Smithson 4, Stria 3, Kovář 2; trojky: 29/10 - 22/7; TH: 16/13 - 7/3; chyby: 10 - 15; doskoky: 31 - 26; rozhodčí: Holubek, Giecek, Dolinek

Zápas se Svitavami udělal tečku za zápasovou přípravou. Další utkání už bude soutěžní, ve středu 4.10.2017 přivítají naši basketbalisté v 1. kole Kooperativa NBL celek Jindřichova Hradce. Začátek zápasu je tradičně v 18:00 hod.