22. 04. 2020

Hlásíme se k akci 12 PRO OLIHO

Byli jsme požádáni o pomoc pro Olivera Kovalského.

Byli jsme požádáni o pomoc pro Olivera Kovalského, kterému jsou téměř dva roky. Oliver trpí progresivním genetickým onemocněním - spinální svalovou atrofií 1. typu (SMA1), což je ta nejtěžší forma.

V současné době je již nová možnost léčby, genová terapie, nový lék Zolgensma, tato léčba je vhodná jen pro děti do 2 let věku a prozatím prošla povolením jen v USA. V EU by mělo ke schválení dojít v tomto roce, na to ale není čas a není možné čekat.

Tato léčba je momentálně nejdražší léčba na světě, její cena je v přepočtu okolo 60 milionům korun!

Vzhledem k tomu, že k záchraně Oliho zbývá vybrat 24 milionů za pouhých 24 dní - což vypadá jako veliká částka, ale nemusí být, když se spojíme dohromady - přišel totiž nápad s názvem AKCE 12 PRO OLIHO.

Je to jednoduché. Je potřeba, aby 2000 subjektů - což může být například jednotlivec, rodina, přátelé, nadace, sportovní klub, školní třída, skautský oddíl, soukromá firma atd. - poslalo částku 12.000 kč a Oli bude zachráněn.

A teď to nejdůležitější!

Každý subjekt může poslat celkovou částku 12 000 Kč, případně i jinou částku na transparentní účet: 111 777 1700/5500, variabilní symbol: 8888, do zprávy pro příjemce: OLIVER

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.