• BK Opava
  • Novinky
  • Hlasujte v Nápadech pro Opavu pro Streetballové hřiště

  07. 06. 2024

Hlasujte v Nápadech pro Opavu pro Streetballové hřiště

V blízkosti Haly Opava by mohlo vyrůst streetballové hřiště, jako jeden ze 12 projektů je v aktuálním hlasování v rámci Nápadů pro Opavu. Pokud v hlasování zvítězí, bude hřiště vybudováno z participativního rozpočtu města Opavy.

Hřiště by v případě vítězství v hlasování bylo vybudováno nedaleko hlavního vstupu do Haly Opava a pěší lávky, která slouží k průchodu od haly do parku.

Hřiště je plánováno v rozměrech 15 x 10 m s výběhovými plochami a jedním basketbalovým košem. Bylo by přístupné veřejnosti, zajisté by ho využívali hráči mládežnických celků, zpestřením by bylo při letních basketbalových kempech nebo vybraných ligových utkáních, kdy v okolí haly probíhá doprovodný program.

Svými parametry by hřiště bylo dále ideální pro venkovní trénink basketbalu 3x3, který je olympijským sportem a Česká basketbalová federace ho chce v následujících letech dostat do většího povědomí sportovních fanoušků.

Svým umístěním u víceúčelové haly, skateparku, inline areálu, fotbalových hřišť a koupaliště by bylo vhodným doplněním rekreační části našeho města.

Hlasovat bylo možné do pondělí 17.6.2024 do 12 hodin.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.