09. 12. 2015

Hoši děkujeme! Opava vyhrála v Děčíně

Basketbalové srdíčko opavského fanouška zaplesalo. Opavský tým ve středu vyhrál velkou bitvu v Děčíně.

Basketbalové srdíčko opavského fanouška zaplesalo. Opavský tým ve středu vyhrál velkou bitvu v Děčíně. Nikdo to nečekal, Slezané zlomili odpor Válečníků v prodloužení. Velmi povedené utkání odehrál Kryštof Vlček.

Čtrnáct zápasů v řadě Děčín vyhrál, patnáctý si do tabulky nepřipsal, proti byla Opava. Navíc v oslabené sestavě. Na marodku vedle Bujnocha s Klečkou přibyl ještě Radim Kramný, který laboruje se zánětem achilovky.

Celé dvě minuty se čekalo na koš, ten první vstřelil Jakub Šiřina. Hned z toho byla trojka. Tentýž hráč se z dálky trefil znovu. Opava se prezentovala od prvních minut dobrým výkonem, na rozdíl od domácích se vyvarovala ztrátám. Její vedení 5:13 domácí dokázali vymazat. "Pokud budeme hrát, tak jak v prvním poločase, máme šanci na úspěch, naše hra není špatná," komentoval úvodní desetiminutovku křídelník BK Opava Rostislav Dragoun.

Opava si dál udržovala vedení a na každý koš soupeře dokázala zareagovat, šla jí střelba z dálky. Zápas gradoval ve čtvrté čtvrtině. Hosté šli do vedení, to ale vymazal čtyřmi body v řadě Pomikálek. Za stavu 69:69 měli Opavští necelých čtrnáct vteřin míč v držení, jenomže Kryštof Vlček  Jakuba Šiřinu nenašel a šlo se do prodloužení. V něm dali Opavští rychle čtyři body, dokázali brzy odpovědět na domácí trojku a zaslouženě vyhráli. "Hrál se  dobrý basketbal, zajímavé momenty byly k vidění na obou stranách. Za vítězstvím jsme šli od prvních minut, dokázali jsme se zvednout v době, kdy se Děčín nadechoval," řekl opavský rozehrávač Jakub Šiřina.

BK ARMEX Děčín - BK Opava 79:86 po prodloužení (18:19, 36:39, 53:55, 69:69)

Body: Houška 18, Šiška 15, Stria 14, Kroutil 10, Pomikálek 8, Vyoral 7, Jelínek 5, Landa 2 - Šiřina 25, Cvek 14, Dragoun 11, Vlček a Kvapil 9, Gniadek 8, Blažek 6, Jurečka 4. Rozhodčí: Hruša, Jeřáb, Blahout. Chyby: 25:24. TH: 19/24:17/26. Dvojky: 18/36:21/49. Trojky: 8/31:9/26. Doskoky: 54:35. Pět chyb: Landa - Zbránek.