19. 11. 2019

Hradec sestřelen z dálky

Opava jede na vítězné vlně. V úterní předehrávce vyhrála v Hradci Králové 104:82.

Opava jede na vítězné vlně. V úterní předehrávce vyhrála v Hradci Králové 104:82. Slezané předvedli doslova trojkovou smršť, kdy se hned dvacetkrát trefili z perimetru.

Opava začala dobře, Gniadek se trefoval z dálky a vypadalo to, že cesta za desátým vítězstvím bude poklidná. „Začátek nám vyšel. Jenomže Hradec bude doma nepříjemný a nám to dokázal,“ řekl Petr Czudek. Dobře hrající Sedmák s Heinzlem Východočechy drželi. Ve druhé čtvrtině dokonce Sokoli vedli o osm bodů. „Naštěstí jsme dokázali vyrovnat a do šaten šli s mírným náskokem,“ vydechl si šéf opavské lavičky.

Třetí čtvrtinu začali Opaváci ve velkém stylu. Rozjel se Jakub Šiřina, který předvedl další velké představení a připojil se ke skvěle hrajícímu Martinu Gniadkovi.

„Vstup do třetí čtvrtiny nám vyšel dobře. Vycházela nám střelba z dálky. Za vítězství jsem rád, ale stálo nás dost sil, pod košem nás domácí přetlačili,“ poznamenal Petr Czudek. „Jsem rád, že do Prostějova pojedeme v pátek naladěni na vítězné vlně,“ zakončil kouč BK Opava.

Královští Sokoli – BK Opava 82:104 (22:21, 42:48, 64:76)

Body: Sedmák 24, Lošonský 14, Heinzl 13, Tresač 8, Pekárek 7, Stamenkovic a Peterka 5, Kantůrek a Andres 2 – Šiřina 25, Gniadek 24, Zbránek a Bujnoch 12, Jurečka 9, Slavík a Švandrlík 8, Bukovjan a Dragoun 3. Rozhodčí: Vyklický, Linhart, Záruba. TH: 20/22:14/17. Trojky: 6:20. Doskoky: 37:38. Fauly: 21:18.