31. 01. 2017

Hyundai Final 4 Českého poháru rozlosován

I když chybí odehrát poslední zápas 6. kola Českého poháru, Opava už zná svého soupeře ve Final 4 v Prostějově.

I když chybí odehrát poslední zápas 6. kola Českého poháru, Opava už zná svého soupeře ve Final 4 v Prostějově.

V poločasové přestávce televizní dohrávky 21. kola Kooperativa NBL Pardubice - Děčín byl vylosován program Hyundai Final 4 Českého poháru, který bude ve dnech 17. - 18.2.2017 hostit Prostějov. První semifinálovou dvojici tvoří BK JIP Pardubice a lepší z dvojice USK Praha - ČEZ Basketball Nymburk. O tom, zda roli favorita potvrdí Nymburk nebo USK Praha překvapí basketbalovou veřejnost, se rozhodne ve středu 1.2., kdy bude poslední zápas 6. kola Českého poháru odehrán v Praze na Folimance.

Z výše uvedeného plyne, že druhou dvojicí pro semifinále jsou domácí Orli Prostějov, kteří měli jako pořadatel účast zajištěnu, a BK Opava. Splnilo se tak přání Kuby Šiřiny, který se, stejně jako jeho spoluhráči, chtěl hlavně vyhnout Nymburku a Prostějov viděl jako nejlepší variantu. I Viktor Cvek byl pochopitelně s vylosováním spokojen. "Před losem jsme si hlavně nepřáli Nymburk, aby semifinále bylo hratelné. Los padl na Prostějov, který bude doma nebezpečný, a to i přes odchody hráčů. Věřím, že s pomocí našich fanoušků vybojujeme postup do vysněného finále," řekl Deníku náš křídelník.

Na věrné fanoušky budou naši kluci hodně spoléhat. Prostějov není z Opavy příliš daleko, takže podpora z hlediště bude jistě velká.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.