21. 08. 2020

I druhá příprava vítězná

Naši basketbalisté ani proti Ostravě nezaváhali a připsali si druhou výhru v přípravě.

Utkání začali Opavští velmi svižně a brzy vedli 9:2. Pak se ale hosté z Ostravy probudili a překlopili vedení na svou stranu. Ve druhé čtvrtině pokračovala vyrovnaná hra, ale koncovka patřila domácím - 43:38.

Opava pokračovala v dobré hře i po přestávce a ve 34. minutě se poprvé rozdíl skóre natáhl na 10 bodů. K výbornému výkonu se postupně rozehrál Mirek Kvapil, jehož ukázkový blok na Petra Bohačíka vyvolal bouřlivou odezvu v hledišti, kde bylo asi 150 diváků. V závěru poslední čtvrtiny pak Opava svůj náskok ještě navýšila a druhá "přípravná" výhra byla na světě.

Nejlepším střelcem zápasu byl Honza Švandrlík s 16 body, ale nejužitečnějším hráčem byl Míra Kvapil (14 bodů, 6 doskoků, val. 22).

BK Opava - NH Ostrava 87:72 (19:20 43:38 66:53)
Body: Švandrlík 16 (trojky 9/4) 16, Kvapil 14, Jurečka (trojky 4/3) 12, Zbránek 11, Bukovjan 8, Slavík a Mička 7, Šiřina (7 as.) 6, Kurečka 1 - Bohačík 13, Nábělek, Týml a Heinzl 10, Páleník 8, Pumprla 6, Snopek 5, Žák 4, Šmíd 3, Lukáč 2, Havlík 1; dvojky: 29/15 - 36/22; trojky: 33/13- 25/5; TH: 24/18 - 23/13; chyby: 24 - 22; doskoky: 36 - 39; rozhodčí: Kapaňa, Kurz, Zatloukal

Dalším přípravným zápasem bude odveta s NH Ostrava, která se bude hrát v úterý 25.8.2020 na palubovce soupeře.