31. 03. 2018

I naše koše mohou pomáhat

V březnu probíhá oficiální charitativní akce ČBF pod názvem Každý koš pomáhá a kluci z týmu U10 - U12 se přidali.

V březnu probíhá oficiální charitativní akce ČBF pod názvem Každý koš pomáhá a kluci z týmu U10 - U12 pod vedením Kamila Vajdy si o uplynulém víkendu uspořádali něco podobného pro Matyáška Tazbírka. K této sbírce se přidala i Nadace Radima Masného, která Matymu darovala speciální zdravotní rotoped v hodnotě 100.000 korun. 

Minulý víkend proběhl závěrečný turnaj kvalifikace U12 o postup na Národní finále a kluci, rodiče, prarodiče, ale i známí přispívali za koše, nahrávky, povedené akce apod. Z původního zamýšleného příspěvku na hipoterapii se stala obrovská vlna solidarity a podpory, která stále ještě pokračuje a i když na šeku, který kluci předají během poločasové přestávky zápasů našeho áčka s Děčínem bude částka 50.000 Kč, aktuálně se vybralo již přes 56.000 korun!

Matyáš Tazbirek, kterému je téměř sedm let, od svého předčasného narození trpí dětskou mozkovou obrnou (DMO) a přidruženými nemocemi, má za sebou spoustu operací a při jedné z nich se již málem neprobudil. Celou dobu jeho rodiče slýchali od lékařů, nebude vidět, slyšet, mluvit, vnímat, hýbat se, sedět,chodit atd. Je pravda, že zatím nechodí a sám si ani nesedne, ale vše ostatní, navzdory predikcím, již zvládl a není to jen zásluha rodičů, ale všech co se již více než tři roky podílejí na sběru víček a finanční podpoře Matyho léčby a ti všichni pevně věří, že i tyto milníky Maty pokoří.

Rodiče se nesmířili s osudem, který dostal Maty do vínku a začali s ním rehabilitovat v Klimkovicích nákladnou Klimterapii. Ani ta bohužel není všemocná a tak se rozhodli bojovat a nespoléhat se jen na rehabilitační centra, ale v rámci možností jít cestou domácí léčby a zde přišla obrovská pomoc od Nadace Radima Masného a zatím největší jakou kdy dostali v podobě tohoto rotopedu, se kterým již mají skvělé zkušenosti z Klimkovic. Tento přístroj mimo jiné koordinuje svaly v končetinách a dostává je do kondice a to je počátek cesty k chůzi, ale je zapotřebí cvičit intenzivně a to od dneška Maty může.

Cesta k uzdravení Matyáška je však velice složitá a fyzicky i psychicky náročná jak pro Matyho, tak pro rodiče a blízké okolí. Pak přijšel den, kdy se rodiče potkali s Kamilem Vajdou a ten chtěl nejen třídit víčka, ale přišel s akcí "I naše koše pomáhají" a doufal s vybráním částky 5.000 Kč na Hipoterapii.

Suma sumárum za posledních čtrnáct dní Kamil s vaší podporou nejenže znásobil předpokládanou částku více než 10x, ale oslovil i Nadaci Radima Masného o příspěvek na rotoped, což se podařilo a dnes si na zápas s Děčínem přijde Matyáš převzít svou novou pomůcku!!! Děkujeme!

Více o Matyášovi, případně i o možnosti, jak ho podpořit, najdete na webových stránkách http://www.matytodokaze.cz.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.