13. 09. 2016

I poslední domácí příprava vítězná

Ani tým Svitav skalp Opavy nezískal a náš tým si zatím v přípravě udržuje stoprocentní bilanci.

Před slušnou návštěvou začala Opava dobře a brzy vedla 7:2. Svitavy ale otočily na 7:8 a další průběh prvního dějství už byl vyrovnaný. Bohužel musel pro problémy s ramenem odstoupit Filip Zbránek, takže Petr Czudek mohl točit pouze 9 hráčů. Vedení Opavy se v druhé čtvrtině navýšilo na 10 bodů, přestože se našim klukům nedařila střelba trojek. V první půli jsme měli bilanci 22/5 (Svitavy pak 9/2).

Druhý poločas už byl ve znamení zvyšujícího se náskoku Opavy. Ten narostl až na 23 bodů, ale úspěšnost střelby z perimetru naši kluci nevylepšili, ač vyslali na soupeřův koš 40 pokusů. Z nich ovšem propadlo košem jen 9. Pro zajímavost: pokusů za 2 body měla Opava 38.

BK Opava - Tuři Svitavy 88:70 (17:15 43:33 74:59)
Body Opavy: Gniadek 18, Bujnoch 17, Vlček a Šiřina (8 as.) 14, Cvek 8, Dragoun 6, Kouřil (9 as.) 4, Jurečka 3, Blažek a Zbránek 2
Rozhodčí: Dolinek, Kapl, Holubek

Na naše borce čeká o víkendu turnaj v Levicích a v sobotu 24.9. pak už začne Kooperativa NBL domácím zápasem s Ústím nad Labem.