10. 09. 2019

Inkasovali jsme stovku od Gliwic

Ve druhém přípravném zápase jsme hostili možného soupeře v Alpe Adria Cupu a příliš se nám nedařilo.

Hosté od začátku zatlačili a jejich vedení se ve druhé čtvrtině vyšplhalo až na 16 bodů. Pak sice přišla osmibodová šňůra Opavy, ale do šaten se šlo za stavu 42:55. Po přestávce se ale naši nadechli k náporu a za 4 minuty to bylo 57:58 a Opava se dostala i do vedení 66:65.

Závěr třetí čtvrtiny ale vyšel našemu polskému soupeři. I v posledním dějství se Opava dostala několikrát na dostřel, ale agresivní obrana Gliwic tolerovaná rozhodčími nakonec rozhodla. V závěru se našim basketbalistů přestalo dařit úplně a výsledkem byla vysoká porážka.

Opavský prapor drželi hlavně Honza Švendrlík (18 bodů, trojky 10/5, 4doskoky val. 18) a Radim Klečka (17 bodů, 6 asistencí, val. 17), 8 doskoků si zapsal Martin Gniadek.

"Měli jsme náročný dopolední trénink, což se projevilo v samotném utkání. Nebylo to ono. V útoku nám to šlo, tam potíže nebyly. Naopak obrana nám skřípala. Ale i takové zápasy je třeba v přípravě odehrát," okomentoval zápas úřadující kouč Kryštof Vlček.

BK Opava - GTK Gliwice 90:105 (23:30 42:55 66:74)
Body Opavy: Švandrlík 18, Klečka 17, Dragoun, Zbránek a Bujnoch 11, Gniadek a Jurečka 8, Bukovjan a Bratřenkov 3; dvojky: 25/12 - 40/23; trojky: 36/14 - 24/11; TH: 30/24 - 30/26; chyby: 24 - 28; doskoky: 34 - 36; rozhodčí: Matějek, Kurz, Kubiš

Další přípravný zápas je na programu již ve čtvrtek 12.9., kdy od 18:00 hod. přivítáme celek Dekstone Tuři Svitavy.