• Novinky
  • Ivan Trojan pomohl Opavě k výhře. Vyprodaná hala viděla parádní zápas

30. 12. 2023

Ivan Trojan pomohl Opavě k výhře. Vyprodaná hala viděla parádní zápas

Parádní podívaná s vítězným koncem. To byl sobotní basketbal v Opavě. Za domácí celek nastoupil populární český herec Ivan Trojan a byla to jízda. Ve svých devětapadesáti letech ukázal dobrou hru. Dal čtyři body a podílel se tak na vítězství 105:94.

První útok zápasu měli Jihočeši, Opava ale jejich útok ubránila. Nicméně ani ona se neprosadila. Dvakrát z dálky minul Šiřina a jednou Mokráň. Skóre se tak měnilo až po dvou minutách hry. Sklenička fauloval Slavíka a ten obě šestky proměnil. Na 4:0 zvyšoval Šiřina. Nováček se poprvé radoval díky Martinu Svobodovi. Po trojce Šurého to bylo o bod 6:5. Za Opavské se trefil Mokráň, ovšem Písek trojkou Sýkory vyrovnal na 8:8. To Slezané se z dálky trefit nemohli. Další dálkový pokus zapsal na druhé straně Novotný a Sršní vedli 11:8. Po šesti minutách hry se na palubovce objevil Ivan Trojan a o pár chvilek později se zapsal jednou šestkou mezi střelce.

Ovšem Písečtí byli silní v trojkách po další úspěšné střele vedli 17:12. Favoritovi to naopak z trojkového oblouku vůbec nepadalo. Za první čtvrtinu měla Opava trojky 7/0.

Druhou čtvrtinu odstartoval dvěma neproměněnými šestkami Kouřil. Opavu nakopl trojkou Gniadek a následně se pěknou individuální akcí blýskl Mokráň – 19:23. Pět bodů zapsal Townes a bylo to o bod. Po šestkách Slavíka už favorit vedl. Nic na tom nezměnila ani trojka Novotného, protože koš s faulem dal Slavík. Jenomže Novotný udělal čtvrtou trojku a bylo to 31:31. Opava se rozjela. Dobře hrající Slavík dobře přečetl hru soupeře a posunul vedení Slezanů na 38:32. A trojky se dočkal i Jurečka. A když dal šestky Slavík, šli domácí do dvouciferného vedení.

Závěr prvního poločasu patřil Trojanovi, který proměnil dvě šestky a výběr trenéra Czudka vedl 52:41.

Na začátku druhého poločasu se hosté prosadili dvakrát z dálky. Poté, co se zpod koše prosadil Martin Svoboda, smrsklo se vedení Opavských na sedm bodů a Petr Czudek si vzal time. O pár chvilek později vedli Opavští o jedenáct bodů. O koš s faulem se postaral Pecháček. Úspěšný nájezd provedl Farský a na ukazateli skóre svítil stav 76:62. Opava si náskok udržovala a zápas dotáhla do vítězného konce.

BK Opava - Sršni Photomate Písek 105:94 (14:21, 52:41, 83:73)

Body: Townes 22, Slavík 17, Pecháček 16, Mokráň 13, Šiřina 13, Švandrlík 7, Jurečka 6, Farský 4, Trojan 4, Gniadek 3 - Novotný 23, M. Svoboda 18, Sýkora 14, J. Svoboda 12, Šlechta 8, Šurý 6, Šimonek 5, Borovka 4, Skalička 4.

Rozhodčí: Scholze, Karafiát, Zatloukal. TH: 45/30:29/19. Trojky: 9:13. Doskoky: 45:44. Fauly: 25:32. Diváci: 3 485.