• BK Opava
  • Novinky
  • Ivan Trojan přiznal nervozitu. Spoléhám na pomoc opavských fanoušků, řekl

  30. 12. 2023

Ivan Trojan přiznal nervozitu. Spoléhám na pomoc opavských fanoušků, řekl

Sobotní basketbal v Opavě bude stát za to. Jedním z hlavních taháků duelu s Pískem je start populárního filmového a televizního herce Ivana Trojana v dresu domácích. Devětapadesátiletý držitel Českého Lva se na utkání poctivě připravoval. Zároveň přiznal také nervozitu.

„Poslední dny jsou náročné. Za dva dny jsem zvládl čtyři tréninky. Musím také přiznat, že před pátým jsem začal pociťovat nervozitu,“ svěřil se Ivan Trojan, který se připravoval také individuálně v Praze. „Zapracoval jsem také na střelbě,“ zvedl prst.

Přípravu před vánočními svátky mu narušil covid. „Zabrzdil mě. Snažím se ale do toho naskočit znovu, vypadá to, že by to mohlo jít,“ poznamenal přední český herec. A co sehranost s týmem? „Snažím se nyní víceméně narychlo vklouznout do nějakého systému. Některé věci si pamatuji z doby, kdy jsem ještě hrával a něčemu rozumím. V současné době je ale basketbal někde jinde, snažím se pochopit, co bych měl hrát,“ přiblížil Ivan Trojan.

Písek je nováčkem soutěže, nicméně se prezentuje velmi slušnou hrou. V prvním vzájemném duelu dokonce opavský celek porazil. „Máme jim co vracet,“ pousmála se nová akvizice Slezanů. „Snažil jsem se hru Písku nastudovat. Jsou hodně nepříjemní. Mají mladé kluky, kteří hrají náročný a rychlý basketbal. Hodně presujou, nebude to vůbec jednoduché utkání,“ míní Ivan Trojan.

Díky startu populárního herce bude opět opavská hala na nohou. Utkání bylo během krátké doby vyprodané. „Doufal jsem, že přijde hodně lidí. Ale tak velký zájem jsem opravdu nečekal,“ přiznal devětapadesátiletý držitel Českého lva. „Lichotí mi to, zároveň je to ale velký závazek a ještě větší zodpovědnost,“ podotkl. Ivana Trojana přijedou podpořit i kamarádi z Prahy. „Dorazí 14 Hujerů z Prahy, a to i včetně mých dětí. Spoléhám ale na pomoc opavských fanoušků. Všichni dobře ví, že jsem hodně spjatý s Petrem Czudkem, místním klubem a i městem,“ zakončil povídání Ivan Trojan.

Zápas začíná v 17 hodin, hala bude otevřena od 15:30. Zápas bude vysílán v rámci Studia basketbal na TV COM.

O klubu

Klub se sedmdesátiletou historií, držitel pěti mistrovských titulů a šesti vítězství v Českém poháru.